У яких продуктах міститься йод?

У яких продуктах міститься йод?

Йод – це не тільки коричнева рідина з аптеки, якою змащують рани. Йод – це важливий хімічний елемент, який в обов’язковому порядку повинен надходити в організм людини разом з їжею. Він бере участь у багатьох процесах в організмі людини. Зокрема, однією з найважливіших його функцій є регулювання діяльності щитовидної залози.

Йод, який так необхідний людині, в деякій кількості міститься навіть у повітрі. Правда, не всі такі щасливчики, що можуть вдихати йодований повітря. Найбільша концентрація йоду в повітрі зосереджена в приморських регіонах. Але правильне і збалансоване харчування, незалежно від регіону проживання, допоможе людині завжди мати достатню кількість йоду, щоб бути здоровим і красивим.

У яких продуктах міститься йод? Якщо виходити з аналогії з морським повітрям, то, звичайно, в морських продуктах. Це насправді так, щодо інших продуктів вони містять у собі максимальну концентрацію йоду. Найголовніші морські продукти, що містять йод – це морська риба і морська капуста, водорості норі, краби і креветки. Якщо їсти морську рибу хоча б раз в тиждень, то в організмі, при нормальній його роботі не повинно виникнути нестачі в йоді.


Це цікаво! Люди, які живуть біля моря, не знають проблем зі щитовидною залозою взагалі. Все дуже легко пояснити. По-перше, вони дихати морським повітрям, а по-друге – постійно вживають у їжу морепродукти.
Які продукти містять йод, крім зазначених вище в статті? Звичайно, окремо необхідно сказати про йодованої солі, доступної сьогодні кожній людині.


Звичайно, сіль в чистому вигляді все одно не заповнить потрібну людині дозу йоду на добу, але вона дозволить уникнути дефіциту цього хімічного елемента в організмі. Відкриту пачку з такою сіллю забороняється довго зберігати, тому що йод з неї швидко випаруватися. При цьому йодовану сіль треба додавати в готові страви, тому що із-за гарячої води йод дуже швидко випаровується.

Це важливо! Для дитячого організму нестача йоду є критичною. Якщо дитина не отримує достатньо йоду, то це безпосередньо позначиться на його розвиток. Він буде погано рости, погіршитися пам’ять, загальмуватися розумовий розвиток. Так що, продукти з високим вмістом йоду обов’язково повинні бути в раціоні кожної дитини.

Якщо окремо розглядати бобові культури, то багато йоду міститься в квасолі. Продукти, що містять велику кількість йоду, обов’язково необхідно включати в свій повсякденний раціон. У невеликій кількості йод можна знайти практично у всіх овочах. До речі, до морської риби, чи інших морепродуктів овочеві страви стануть відмінним гарніром.

Скільки йоду треба вживати в добу

Конкретні цифри виводяться для людини в залежності від його віку, а також фізіологічного стану. У розрахунок береться період статевого дозрівання, годування грудьми або вагітності, коли споживання йоду обов’язково треба збільшити. Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила нормативи добового споживання йоду. Вони не змінювалися з 1996 року.

• Для дітей грудного віку – 50 мкг;
• Для дітей від 2 до 6 років – 90 мкг;
• Для дітей від 7 до 13 років – 120 мкг;
• Для дітей від 12 років і дорослих – 150 мкг;
• Для людей похилого віку – 100 мкг;
• Для вагітних і годуючих жінок – 200 мкг.

Харчування людини повинно бути повноцінним і різноманітним. Тоді не доведеться замислюватися над тим, які ж їсти більше продуктів, щоб допомогти своєму організму отримувати всі мікроелементи. На гарнір найкраще їсти овочі та каші. Йод, в тому чи іншому кількості, є практично в усіх продуктів. Тому, при правильному харчуванні нестачі в йоді просто не повинно виникнути.

Продукти, що містять йод: список вінчають, звичайно, морепродукти. Спробуйте завести у себе в родині традицію щотижня влаштовувати рибний день. Це буде цікаве проведення часу разом, відмінна насіннєва традиція. Рецепти для наступного рибного дня ви можете шукати разом.

А також обов’язково прочитайте нашу статтю про продукти для підвищення імунітету.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (69 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *