Вправи після кесаревого: які робити для схуднення живота?

Топ корисних вправ після кесаревого розтину

Будь-яка дівчина мріє швидко відновити колишні форми після пологів. Коли пологи протікають природним способом, тут все набагато простіше і легше, а якщо потрібно хірургічне втручання з яких-небудь причин, тут потрібно набагато більше сил і часу.

Після хірургічного втручання у дівчат часто виникають питання, коли займатися спортом? Які вправи після кесарева розтину можна робити, які ні, через який проміжок часу?

Спорт після кесаревого розтину

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 

Щоб повернути колишню форму після кесаревого розтину, дівчині необхідно плідно займатися спортом.

Під час вагітності, організм відчуває колосальні зміни і навантаження, відбувається перебудова гормонів, збільшується обсяг вживаної їжі, корисні речовини і вітаміни в першу чергу доставляються малюкові, а потім жінці.

Але все, що вживає мати, перетравлюється у її кишечнику, і зайві ліпіди активно відкладаються на тілі, що після пологів призводить до значної прибавку у вазі.

Основні причини, що збільшують вагу під час вагітності:

 • Неправильне, незбалансоване харчування.
 • Зменшення фізичної активності.
 • Гормональна перебудова організму.

Щоб тіло привести в належний стан, необхідно виконувати комплекс вправ, але не всі вони підійдуть жінці, у якої пологи були не природним шляхом, також не варто сподіватися на швидкий результат, тут потрібен час і терпіння.

Легкі вправи, можна починати робити, коли прописаний постільний режим. Категорично не можна перестаратися, це може призвести до серйозних ускладнень.

Після кесаревого розтину добре підійдуть вправи:


 • В першу чергу, добре допомагає вправи Кегеля.
  Воно являє собою елемент, який тренує інтимні м’язи. Слід стискати і розтискати м’язи піхви протягом 15 хвилин, чим більше підходів, тим швидше буде досягнуто результат, те ж саме можна повторювати і при сечовипусканні.
 • До вправ Кегеля бажано підключити піднімання голови на кілька сантиметрів над подушкою.
 • Тренування ніг. Навантаження на ноги слід почати з простих рухів стопами, коли м’язи зміцніють, можна підтягувати ноги до грудей, займатися слід не більше ніж 10 хвилин.
 • Піднімання корпусу допоможе розім’яти спину та поперек. Щоб уникнути навантаження на шви, необхідно на живіт покласти подушку.

Через більший проміжок часу, коли пацієнтці буде дозволено вставати, інтенсивність вправ потрібно збільшувати.

Гімнастика після кесаревого розтину

Щоб не нашкодити собі, перш ніж підбирати методику занять, необхідно проконсультуватися з лікарем. Лікар проведе обстеження рубця і дасть свій висновок.

Якщо протипоказань для занять гімнастикою немає, можна сміливо приступати до тренувань вже з 7-8 тижня після операції. Не всі види гімнастичних занять підходять, при виборі підходящої тренування, варто уникати навантаження на прес.

Найбільш підходящі:

 • Пілатес.
 • Йога.
 • Аквааеробіка.
 • Фітнес.

Пілатес

Основне правила пілатесу – правильне дихання, воно допоможе зміцнити м’язи живота. Для початку необхідно встати в «планку», починаючи з 10 секунд, поступово збільшуючи час. Ця тренування в комплексі з диханням допоможе привести групи м’язів в тонус. Але проводити його слід не менш ніж через півроку після кесаревого розтину.

Йога

Йога по рекомендації лікаря дозволена після закінчення півроку. Щоб допомогти матки швидше прийти в належний стан, потрібно виконувати основну абетку асан в комплексі з правильним диханням, йога допомагає налагодити травлення, сприяє схудненню.

Аквааеробіка

Аквааеробікою можна займатися тоді, коли шви повністю затягнуться. Такі тренування не тільки сприяють схудненню і відновленню м’язів, водні процедури сприятливо впливають на психічний стан жінки.

Комплекс вправ в басейні після кесаревого розтину:


 • Біг у воді.
  Імітуйте біг у воді зайшовши у воду по пояс. На кожну ногу необхідно зробити по 16 стрибків, з кожним заняттям збільшуючи навантаження. Вправа також допоможе прибрати надлишки боків.
 • Лижі. При правильному виконанні ноги повинні бути на ширині плечей, живіт втягнутий. Виконуйте махи ногами імітуючи катання на лижах, почати варто з 16 махов на кожну ногу і поступово збільшувати навантаження.
 • Випади. Зайшовши у воду по пояс необхідно зрозуміти одну ногу до живота, зробити випад у бік, повернувшись у вихідне положення, аналогічне повторити з другою ногою. Для першого разу треба зробити по 16 разів на кожну сторону.

Фітнес

Для початку можна зайнятися фітнесом, не відриваючись від повсякденних турбот. Це допоможе м’язам звикнути до навантажень, і ніяк не вплине на шви, що дуже важливо після подібної операції.

Деякі поради для занять:


 • Виходячи на прогулянку з дитиною до коляски, уникайте лавок, і намагайтеся ходити якомога більше.
  Щоденна двогодинна ходьба з коляскою, дозволить позбутися кількох зайвих кілограмів і буде давати необхідну для відновлення навантаження на організм.
 • Коли гінекологом буде дозволено піднімати важке, можна скористатися слінгом. Виконуючи домашню роботу з обважнювачем вагою 4-5 кілограм. Використовуючи слінг, мама може не розлучатися з дитиною, і правильно розподіляти навантаження на спину і хребет.

Коли після кесарева розтину можна займатися спортом?

Не слід самостійно приступати до будь-яких фізичних навантажень без консультації лікаря.

Для того щоб лікар дозволив займатися спортом, необхідні наступні умови:

 • На місці операції шов повинен повністю зарубцюватися.
 • Лактація відновлена і налагоджена.
 • Відсутність побічних дій після перенесеного наркозу.

Головне, рубцювання швів, воно відбувається зазвичай до 7 дня після операції. Шов на матці заживає набагато довше, щоб з’явився рубець, буде потрібно близько двох місяців.

Без заняття спортом не можна домогтися бажаного результату в схудненні і перетворення тіла, але не можна поспішати, поспіх може лише нашкодити і привести до серйозних наслідків і ускладнень. Після дозволу лікаря, можна переступати спочатку до легким навантаженням, і поступово збільшувати їх.

Для визначення терміну, коли можна починати тренування складніше, лікар спирається на наступні фактори:


 • Кількість кесаревих розтинів у жінок.
  Якщо повторне, то термін загоєння збільшується. Також важливий фактор – це як розташовується розріз, якщо від пупка і вниз, то неправильні фізичні навантаження можуть спровокувати утворення грижі.
 • Як пройшла сама операція. Якщо при її проведенні, у жінки вилучили частину матки або яєчник, то тут теж найменші фізичні навантаження будуть суворо протипоказані.
 • Як проходила вагітність. Якщо при її протіканні був підвищений тиск, то після пологів необхідно звертати на це особливу увагу і не перестаратися з навантаженнями.

За статистикою, у 80% жінок, які перенесли подібне хірургічне втручання без ускладнень, після закінчення трьох місяців, шов затягується, але навіть після закінчення цього терміну, не варто самостійно приймати рішення про початок тренувань.

Правила виконання вправ після кесаревого розтину наступні:

 • Відразу після проведення операції уникати великих навантажень.
 • Поступово збільшувати темп і тяжкість вправ.
 • Як можна довше уникати навантажень на прес.
 • Відмовитися від занять, якщо при їх виконанні виникають больові відчуття в області живота або шва.

Інтенсивність тренувань

Якщо лікар не виявив протипоказань до фізичних навантажень, то інтенсивність тренувань варто збільшувати, але тільки поступово. Починати варто з простих вправ.

Перші прості вправи


 • Вакуум
  – вправа допоможе привести в тонус м’язи черевної порожнини і налагодити травлення. Багатьох жінок турбує той факт, що після кесаревого розтину дуже довгий час не йде живіт. Вакуумні вправи спрямовані на усунення цієї недуги. Існує безліч різновидів даної вправи, але в нашому випадку необхідно проводити тренування лежачи на спині. Необхідно зігнути ноги в колінах і руки покласти паралельно тілу, зробити дуже сильний вдих і втягнути живіт як можна сильніше. Знаходиться в такому положенні потрібно не менше 10 секунд, потім видихнути і повторювати так по кілька разів на день.
 • Місток зміцнює м’язи живота і сідниць. Для його виконання необхідно сісти на коліна і вигнути спину в зворотному напрямку, руки покласти на стопи. Залишатися в такому положенні необхідно не менше 15 секунд, і виробляти по 5-10 підходів щодня.
 • Вправи Кегеля, про яких йшлося вище допоможе швидко скоротити м’язи матки і привести їх у допологове стан.
 • Нахили вперед дуже добре розробляють спину, ноги, черевну порожнину. Для цього необхідно стати на рівну поверхню і не поспішаючи нахиляти тулуб вперед, до ніг як можна нижче. Також така вправа добре розтягує зв’язки ніг.
 • Вправа планка добре тренують спинні м’язи. Для його виконання необхідно з положення лежачи на животі підвестися на лікті й на носки, паралельно підлозі. Починати треба з 30 секунд.
 • Вправи на прес краще не виконувати перші 8 місяців, потім поступово починати тренування. Для початку прокачувати верхній прес, лежачи на спині піднімаючи тулуб на 30 градусів від підлоги, руки слід тримати за головою, потім приступати до нижньої частини преса.
 • Вправи для зміцнення тазу. Необхідно лягти на тверду поверхню на спину, руки покласти паралельно тулубу, повільно піднімати таз, затримуватися в такому положенні на декілька секунд, потім повільно опускати таз. Повторювати дію потрібно не менше 10 разів.
 • Заняття на фітболі повністю залежать від фантазії жінки, можна виконувати пружинисті руху сидячи на кулі, вони ефективно розминають все тіло, або просто катаючись лежачи на м’ячі.
 • Для скорочення матки добре допомагають вправи Кегеля або дихальні гімнастики.

Якими видами спорту можна займатися після кесаревого розтину?

У перший рік після народження дитини неприродним шляхом, категорично заборонено займатися такими видами спорту, як:

 • Баскетбол.
 • Атлетика.
 • Професійні велогонки.
 • Бокс.
 • Біг.

Інші ж види спорту з менш сильним навантаженням можна після операції, але після консультації з лікарем.

Корисні поради, для повноцінного відновлення після кесаревого розтину:

 • Після операції необхідно утриматися не лише від фізичних навантажень, але і від статевого акту на кілька місяців.
 • Вперше два місяці варто повністю обмежити себе від підняття важких більше 4 кілограм.
 • У перші кілька місяців не можна качати м’язи преса, шви можуть розійтися.
 • Після операції, жінці необхідно вживати багато білкової їжі, і обмежити себе від вживання висококалорійних страв.

Протипоказання

Щоб не завдати шкоди своєму організму, необхідно пам’ятати про протипоказання до фізичних навантажень:

 • Не варто займатися спортом через біль, якщо виникли больові відчуття під час або після занятиий спортом, необхідно відразу припинити тренування.
 • Не варто починати відразу з інтенсивних навантажень, необхідно поступово їх збільшувати.
 • Самостійно прийняте рішення без консультації лікаря може привести до серйозних проблем: грижі, розходження швів, підвищення артеріального тиску.
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (56 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *