Великий піст у 2017 році, якого числа

Якого числа Великий піст у 2017 році?

Великого посту з великим нетерпінням чекають багато православні християни. Піст – це не тільки тілесне голодування, але і духовне очищення. Великий піст у 2017 році, якого числа – це популярний питання. Дата посту кожен рік є плаваючою. Починається пост після завершення масляного тижня, тобто в неділю. Великий піст 2017 року починається 27 лютого, і триватиме він до 15 квітня.

Великий піст займає 47 днів. Ділитися він на кілька етапів. Піст вимагає підготовки організму і психологічного настрою. Під час посту не просто не споживають багато видів їжі, а відмовляються від пишних гулянок, алкоголю і поганих думок. Метою дотримання Великого посту вважається покаяння. Людина в цей період повинен усвідомити всі свої гріхи і покаятися в них. По православним канонам тривалість посту символізує сорокаденна голодування Ісуса Христа під час його блукання по пустелі. Коли Великий піст настає, слід читати молитви, помисли людини повинні бути чистими, а дурні думки повинні покинути голову.

Великий піст і його етапи:

• сорок днів посту починаються в понеділок, 27 лютого і триває 40 днів, до 6 квітня;
• Благовіщення настає 7 квітня;
• Вербна субота і неділя 8,9 квітня;
• особливо суворий піст наступає з 10 квітня і називається він Пристрасним. Триватиме він до 15 квітня 2017 року.

Благовіщення є одним з найбільш шанованих християнських свят. Весна змушує в цей день зиму покинути землю. Всі земні тварини в цей день покидають свої нори і прокидаються після зимової сплячки. За народним повір’ями Благовіщення є великим святом, ніж Великдень. В цей день суворо заборонено працювати, навіть грішники в пеклі не підлягають мукам.

По дню благовіщення оцінюють, який буде Пасха, майбутня тижні і навіть цілий рік життя.

Що їдять під час посту

Вибір страв для поста – це складне завдання для сучасної людини. Сучасний ритм життя передбачає вживання калорійної їжі, від якої в цей період доведеться відмовитися.

Допустимим і бажаним у дні Великого посту, а також наступної Страсного тижня є сироїдіння або сухоедение. У вихідні дні можна вживати гарячу їжу, а в неділю навіть пити вино.

Харчуватися в дні посту прийнято один раз в день. Час для харчування – це вечір. Порушувати це припис можна 7,8,9 квітня. На Благовіщення дозволено їсти рибу. Такий стіл буде вважатися святковим. До риби можна подати картоплю, гречку або рис. Всі ці гарніри можна буде обсмажувати з маслом і з цибулею. Овочеві салати також доречні на святковому столі. Їх можна заправляти рослинною олією чи пісним майонезом. Такий часто можна знайти на прилавках магазинів в пост. Випічка також може бути пісною, без застосування масла і яєць. Не варто забувати про те, що у свято Благовіщення небажано навантажувати організм важкими продуктами і великою кількістю з’їденого. Організм вже звикає до харчування один раз в день, тому велике навантаження може тільки нашкодити здоров’ю.

Забобони святкового дня

Святковий день, особливо в старовину наповнювався великою кількістю прикмет:

• в день Благовіщення не варто надягати новий одяг. Свято вважається духовним. Одяг в цей день повинна вдягатися вже колишня в шкарпетці. Він нового вбрання варто відмовитися;
• щоб не зіпсувати своєї долі, не варто розчісувати волосся;
• щоб не віддати своє щастя і не прийняти чуже горе в цей день відмовляти від грошових операцій, тобто не варто брати в борг і віддавати свої борги;
• робота також вважається гріхом. Людина в цей день повинен думати про духовному початку.

Прикмети і забобони це добре, а сучасний ритм життя змушує брати в борг і віддавати борги, а також виглядати охайно, і причесано, тому якщо хочете порушити ці забобони, помоліться перед вчиненням описаних вище вчинків.

Календар поста

У неділю перед Великим постом дозволено їсти м’ясо. Понеділок і вівторок – це перші дні посту, в які не їдять. Перший тиждень вважається особливо суворої не тільки в плані вживання їжі, але і в плані думок. У певні дні посту поминають покійних родичів, а також згадують святих.

В понеділок, середу і п’ятницю можна їсти сиру їжу: горіхи, овочі, фрукти, компоти. У вівторок і четвер дозволяється, є їжу в теплому вигляді, але не містить масла.

В Благовіщення, Лазареву суботу та Вербну неділю можна вживати в їжу рибні продукти.

У Страсну п’ятницю не їдять нічого аж до виносу плащаниці.

У дні, коли дозволено їсти гарячу їжу можна задовольнятися супами і борщами, кашами, овочами. Готувати потрібно без масла. Горіхи і сухофрукти дають масу енергії, тому вони вважаються незамінними у дні посту.

Спиртні напої можна тільки в неділю та на Благовіщення. Дозволеним напоєм вважається вино.

Крім їжі слід утриматися від відвідування святкових заходів, концертів, шоу, вечірок. Походи в кіно або в театр також не вітаються церквою. Подружній борг також вимагає помірності.

Душа людини в цей час повинна звільнитися від поганих думок, злісних помислів. Це час для читання духовної літератури, освіти. Варто робити більше добрих справ, намагатися звільнити себе від напруги і негативної енергії. Люди, які витримали 47 днів помірності, стають більш пресвященными, духовними і відкритими.

Сучасна людина може використовувати посаду дієти. Це не завжди визнається і підтримується церквою. Духовне начало – це значуща роль.

Кому дозволено не постувати

Церква дозволяє не дотримуватися посту важко хворим людям, людям похилого віку, маленьким дітям.

Пост потрібно дотримуватися свідомо, розуміючи всю його суть. Адже свідомо завдавати шкоду своєму здоров’ю неправильним способом життя, шкідливими продуктами і напоями – це гріх.

Висновок

Дотримуйтеся посту, не грішіть, будьте ввічливими, намагайтеся покращити себе, а потім і весь світ, і тоді Господь Бог буде допомагати Вам. Зустрічайте світле свято Великодня зі світлою душею.

Для підбору меню, вибирайте пісні страви без олії тут.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (72 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *