Великий піст 2018, що можна їсти щодня

Великий піст 2018, що можна їсти по днях, таблиця

Спочатку це може здатися дещо складним заходом, але запевняємо, що після прочитання цієї статті у вас відпадуть будь-які сумніви в тому, чи зможете ви витримати найсуворіший піст церковного календаря. Як мінімум, ви зможете перейнятися повагою до людей, яким це не раз вдавалося зробити.

Зміст []

  • Великий піст – не тортури і не самокатування
  • Перший тиждень посту
  • Останній тиждень посту, меню

Великий піст – не тортури і не самокатування

Багато які нещодавно прийшли в лоно Церкви або люди, зрідка відвідують храм, часто помилково приймають посаду за одну з різновидів якої-небудь строгої дієти. А адже насправді список продуктів, дозволених для вживання, величезний. І точно так само не варто забувати про те, що пост, в першу чергу – утримання духовне!

Тому не слід надмірно картати себе за те, що ви з’їли що-небудь з забороненої під час посту їжі. Просто постарайтеся уникнути цього надалі. Тут, незважаючи на принципову різницю в характерах проведення всього заходу, пост схожий з переходом на правильне дієтичне харчування.

Також головним є зміна способу мислення, а одноразовий зрив не означає, що ви «не готові і не впоралися», тому що, прийнявши рішення тримати піст, ви вже здійснили перехід у духовному розвитку хоч на кілька щаблів вище.

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 


Харчування під час Великого посту, прописане в церковних канонах, служить не тільки для фізичного очищення і зміцнення фізичного здоров’я, але й для набуття ним душевного здоров’я. Правильне духовний стан людини досягається, зокрема, і за рахунок самоконтролю.

У 2018 році будь-який психолог підтвердить безсумнівну користь посади в роботі над собою в цьому напрямку. Обмеження в тому, що і по яким дням можна їсти, є лише інструментом для набуття внутрішньої рівноваги постить, і мають важливе, але не вирішальне значення в разі, якщо ми розмірковуємо про успішно проведене пості.

Увага! Найбільш суворими приписами характеризуватися перша і останні тижні Великого посту. Починається він відразу після Прощеної неділі, яке у 2018 році випало на 18 лютого. Нижчевикладене меню допоможе вам зрозуміти, що і по яким дням можна їсти в перший тиждень Великого посту.

Слід враховувати, що в ньому зазначені канонічні приписи, які передбачають наявність максимальної стриманості, так що ви, виходячи зі своїх власних міркувань і спираючись на ці вказівки, вільні трохи видозмінювати пункти меню.


Перший тиждень посту

Меню першого тижня Великого посту:

• 19 лютого 2018 року. Понеділок. Повне утримання від вживання їжі.
• 20 лютого 2018 року. Вівторок. Заборона на прийняття будь-яких продуктів, підданих термічній обробці. Ідеальним варіантом стануть сирі фрукти і овочі, сушені фрукти, горіхи
• 21 лютого 2018 року. Середовище. Прийоми їжі у цей день повністю аналогічні попереднього дня.
• 22 лютого 2018 року. Четвер. Вся їжа повинна бути вжита в натуральному, сиром вигляді.
• 23 лютого 2018 року. П’ятниця. Їжа і спосіб її приготування аналогічні попереднього дня.
• 24 лютого 2018 року. Субота. На зміну “сирим” продуктам у цей день приходить їжа, що пройшла термічну обробку. Також дозволяється невелика кількість масла і трохи вина.
• 25 лютого 2018 року. Неділя. Меню аналогічно суботнього дня.

Цікавим моментом, про який ви, можливо нічого конкретного раніше не чули, є велика кількість усіляких послаблень.

Так, наприклад, по суботах і неділях, протягом усього Великого посту, послаблення дозволено зробити абсолютно всім тим, хто поститься. Наприклад, у ці дні можна вживати їжу, приготовану з використанням рослинної олії, чого в інший час робити неприпустимо. Це, природно, стосується того випадку, коли мова заходить про дійсно строгому дотриманні посту.


Для довідки! Якщо розглянути прийнятий у католиків порядок проведення Великого посту, можна побачити, що він у них не відрізняється тією суворістю, що у російської православної церкви. Хоча і вона не вимагає жорсткого виконання всіх гастрономічних приписів, якщо справа стосується людей, що мають які-небудь захворювання, що передбачають певні обмеження в їжі.

То ж може торкнутися і годуючих грудьми матерів, маленьких дітей, людей пенсійного віку, що рідко зустрічаються, випадках – людей, для яких відсутність тих чи інших продуктів в раціоні може згубно позначитися на стані здоров’я.

Якщо питання про необхідність жорсткого дотримання канонічного посту, або ж, навпаки, його послаблення стоїть для вас особливо гостро – задайте його своєму священику (духівника). Так це питання зазвичай розглядається в кожному окремому випадку індивідуально.

Останній тиждень посту, меню

Меню останнього тижня Великого посту:

• 2 квітня 2018 року. Понеділок. В якості продуктів вживання застосовується тільки сира рослинна їжа.
• 3 квітня 2018 року. Вівторок. Сира їжа, приготовлена без використання будь-яких масел – горіхи, сухофрукти, хліб і сирі фрукти, овочі.
• 4 квітня 2018 року. Середовище. Будь-сира рослинна їжа без використання масла.
• 5 квітня 2018 року. Четвер. Їжа, що пройшла термічну обробку, масло – не можна.
• 6 квітня 2018 року. П’ятниця. Повне голодування. Дозволяється виключно вода.
• 7 квітня 2018 року. Субота. Чекаємо першої зірки і вживаємо в їжу тільки сухі рослинні продукти.
• 8 квітня 2018 року. Неділя. Світле свято Великодня.
З цього дня можна перейти на звичайний режим харчування «поза поста», можна їсти все і в необмежених кількостях. З останнім рекомендується не перестаратися.


Неважко помітити, що меню першої і останніх тижнів розраховано, в першу чергу, для ченців або просто дуже добре підготовлених до такого навантаження віруючих.

Тому головним у даній ситуації буде пам’ятати тільки про те, що ні в якому разі не дозволяється вживання продуктів тваринного походження. Ну і це, звичайно так само з огляду на те, що у вас немає ніяких серйозних протипоказань до подібного роду утримання.

Меню з другої по шосту тиждень (у 2018 році – період з 26 лютого до 1 квітня) – це одночасно з тим і один великий рада, якого харчування можна дотримуватися, у разі, якщо канонічний монастирський варіант вам не під силу. Отже, ось розширений варіант проведення посту, який використовується найчастіше в силу того, що він є менш складним для дотримання:

• понеділок, середа і п’ятниця – до вживання в їжу допускаються овочі, фрукти, хліб і різні компоти;
• вівторок, четвер – будь-яка гаряча рослинна їжа, приготовлена без використання олії;
• субота і неділя – у ці дні допускається вся їжа рослинного походження, у тому числі яке-небудь рослинне масло.

Увага! Також варто запам’ятати наступні три дати: 7 квітня в день Благовіщення Пресвятої Богородиці (але не в цьому році, так в 2018 він випадає на суворий період Страсної седмиці) і 1 квітня, на яке у цьому році припадає Вербна неділя – в якості їжі допускається риба. Лазарева субота 31 березня може порадувати дозволом на вживання риб’ячої ікри. Сама риба, тим не менш, заборонена.


Цікавим фактом для нас, незважаючи на всі існуючі послаблення, які вважають Великий піст чимось вкрай важким і важким, і не уявляють, що ще кілька століть тому перед його початком ченці в спробах зміцнити свій молитовний подвиг йшли в пустелі, щоб усамітнитися і постити «наодинці з Богом».

Не всі з них поверталися в свої келії. Чиїсь трупи знаходили обглоданными місцевим звіриною. Якщо взагалі знаходили. Так що наш нинішній «подвиг», нехай і в порівнянні з ченцями, маленький, зате куди більш безпечний і відповідний душевному стану більшості з нас. Так, померти під час Великого посту, ми можемо теж. Але тільки внутрішньо, духовно, щоб тут же переродитися в щось трішки досконаліше.


Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам розібратися в тому, що ж являє собою Великий піст, які обмеження в їжі існують і, найголовніше, дала зрозуміти – а чи зможете ви виконати всі приписи. Це практичне керівництво, а тільки так це можна назвати, стане для вас непоганою підмогою в проведенні посту.

Найголовніше – підбираючи їжу на кожен день тижня і відмовившись від їжі тваринного походження, пам’ятати, що головним у пості є набуття свого людського єства. Не забувайте про це, і тоді пост перестане приносити вам абсолютно будь-який дискомфорт, і свято Пасхи ви зустрінете в хорошому настрої, абсолютно оновленим людиною.