Скільки важить куряче яйце

Про маркування і вазі курячих яєць

Яйця їдять не тільки як самостійний продукт, а також як компонент багатьох страв нашої кулінарії і кухонь різних країн світу. Але далеко не багато хто знає про те, скільки важить куряче яйце , а адже це важливо, щоб правильно вибирати кількість продуктів для того чи іншого дієтичного страви, розраховувати калорії при дієтичному харчуванні.

У Російській Федерації вага яєць ділиться згідно з встановленим законодавством. Адже це питання важливе не тільки в особистих господарствах громадян, але і при продажу даного продукту в магазинах. Залежно від встановленої категорії курячого яйця буде залежати і вага.

Третя категорія: 35-44, 9 грамів;
Друга категорія: 45-54,9 грама;
Перша категорія: 55-64,9 грама;
Відбірні яйця («Про»): 65-74,9 грамів;
Вища категорія («В»): 75 грамів і більше;

Що стосується середніх показників, якщо не купувати продукт у магазині, а просто збирати, що знесла курочка, то це буде вага близько 40-65 грамів. Найчастіше мова йде саме про 60 грамах. Так що, саме цю вагу можна вважати середнім для стандартного курячого яйця.


Цікаво! Виходить, що в одному кілограмі яєць в залежності від того, продукт якої категорії зважувати, може бути від 15 до 25 яєчок середнього розміру. Десяток курячих яєць, відповідно, вести близько 400-650 грамів.

Наведена таблиця ваги стосується яйця у шкаралупі. Але також може виділяти вага яйця без шкаралупи, а також окремо вага білка або жовтка. Давайте детальніше розглянемо ці дані.

Вища категорія: 75 грамів в шкаралупі, 68 грамів без шкаралупи, 41 грам вага білка і 26 грамів вага жовтка.
Вага одного десятка: 750 грамів в шкаралупі, 680 грамів без шкаралупи, 410 грамів вага білка і 260 грамів вага жовтка.


Добірне куряче яйце: 65-74,9 вага в шкаралупі, 59-68 грамів вага без шкаралупи, 36-41 грам вага білка і 23-26 грамів вага білка.

Перша категорія: 55-64,9 вага в шкаралупі, якщо без шкаралупи, вагу 50-59 грамів, вага білка складається 30-36 грамів, а вага жовтки від 19 до 23 грамів.

Друга категорія: у шкаралупі вага буде від 45 до 54,9 грамів, без шкаралупи вага складається 40-50 грамів, 25-30 грамів вага білка і 16-19 грамів буде вага жовтка.

Третя категорія: із шкаралупою важить 35-44,9 грама, без шкаралупи буде звістка 32-40 грамів, вага білка складе 19-25 грамів, всі жовтки складе 12-16 грамів.

Особливості маркування

Виходить, що якщо купувати продукт в магазині, то визначити вагу яйця можна буде, просто подивившись маркування. Її обов’язково наносять на птахофабрики після сортування. Найчастіше в кулінарії використовуються яйця третьої категорії, які важать в середньому 40 грамів.

Наноситься маркування на кожне яйце в обов’язковому порядку, це чітко прописано в законодавстві. До речі, ціна залежить також від категорії. Третя категорія яєць, ясна річ, найдешевша. Адже такий продукт буде найменшим за вагою.


Великі яйця можна отримати тільки від елітних курочок. Вони відрізняються не тільки своїми розмірами, але також умовами утримання і навіть різноманітністю харчування. Але цей факт не свідчить про те, що великі яйця завжди бувають смачніше дрібних продуктів. Те ж можна сказати і про користь.

Тут, швидше, різниця тільки у вигоді продажів. Так що, які за розміром яйця купувати залежить тільки від бажання господині і фінансових можливостей: вони всі будуть смачними і корисними.

Цікаво! На Кубі було зафіксовано найбільше у світі яйце. Воно важило 148 грамів. Саме маленькі яйце знесла курка в Папуа Нова Гвінея, його вага було всього 9, 7 грамів.

Тепер можна легко орієнтуватися в тому, які курячі яєчка по вазі в залежності від маркування, наявності або відсутності шкаралупи. Ці знання дуже корисні при дотриманні правильного дієтичного харчування та приготуванні різноманітних страв.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (71 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *