Скільки потрібно бігати в день, щоб схуднути

Норми бігу в день, щоб схуднути

Існує багато способів схуднути. Хтось виснажує себе дієтами, хтось вдається до різних пігулок, а хто активно займається спортом. Безумовно, заняття спортом впливає не тільки зайві кілограми, але і на весь організм в цілому.

Спорт не має на увазі під собою важкі фізичні навантаження і піднімання важких штанг. Найоптимальніший варіант фізичного навантаження, який під силу всім і кожному – це біг.

Саме під час бігу задіяні фактично всі групи м’язів, що допомагає привести в тонус все тіло, а не тільки ноги. Крім цього, біг – це краща вправа для того, щоб збільшити поріг витривалості, позбутися нервового напруження, поліпшити роботу серцево-судинної системи. Посилаючись на всі ці переваги, виникає питання, скільки треба бігати в день, щоб схуднути?

Бігаємо і худнемо

Як вже говорилося раніше, існує багато способів схуднути, і майже всі вони йдуть в комплексі з фізичними навантаженнями, зокрема бігу, як універсального вправи. Але, чи можна не сидіти на якійсь дієті, а займатися бігом і при цьому худнути? Однозначно відповісти не можна.


Але, той, хто все ж зважився стежити за своєю вагою, повинен розуміти, що найкращий і швидкий результат буде досягнутий тільки в тому випадку, якщо змінити свої звички в харчуванні. Інакше, скільки б людина не бігав, при неправильному і шкідливому раціоні йому навряд чи вдасться схуднути.

При зміні раціону харчування, правильне харчування та дотримання режиму в комбінації з заняттям бігом принесуть набагато більший результат. Однак, варто врахувати, що біг є ефективним у боротьбі із зайвою вагою, тільки у разі регулярних тренувань.

Звичайно, перед тим, як почати бігати, краще всього проконсультуватися з тренерами в спорт-клубах, наприклад. Професіонали вислухають всі побажання про те, скільки кілограм хочеться скинути, допоможе скласти план і тривалість пробіжок, підібрати раціон харчування, правильно розподілити навантаження, а також години відпочинку. Але, є стандартні цифри, які розраховані з урахуванням життєдіяльності і ваги середньостатистичної людини.

Що розкажуть цифри

Такі дані допоможуть розібратися з питанням про те, скільки потрібно бігати в день, щоб схуднути за місяць.
Згідно з дослідженнями, протягом тижня людина повинен проводити 250-300 хвилин в активному русі. При цьому, важливо, щоб навантаження протягом тижня розподілялися рівномірно. Зовсім не обов’язково виснажувати себе жорсткими тренуваннями, можна чергувати біг і швидку ходьбу.


Як правило, спалювання жиру починається тільки після 20 хвилин бігу. Тому відразу варто відзначити собі, що пробіжка не повинна бути менше 20 хвилин. Звичайно, і 15 хвилин бігу будуть корисні, але тільки не в тому випадку, якщо є мета схуднути, а не зміцнити здоров’я, наприклад.

Щоб якось виявити індивідуальні параметри корисного бігу, краще всього придбати пульсометр, який буде підказувати час, при якому пульс оптимальний для запуску процесу спалювання жирів. Розрахувати оптимальний пульс, при якому буде відбуватися спалювання жиру, можна за формулою: 220 – вік – 50% = ваш найбільш оптимальний пульс. В процесі бігу слід відстежувати цей оптимальний пульс, і дотримуватися того ритму, який буде його зберігати. Таким чином, організм не буде піддаватися важкого навантаження, а зайві кілограми будуть йти.

Виходячи з цього, середні цифри говорять про те скільки нудно бігати в день, щоб схуднути – 40 хвилин бігу підтюпцем не менше 5-тираз в тиждень.

Але, важливо врахувати проблеми і цілі у всіх різні. Навантаження залежать від того, скільки кілограм хоче скинути людина. Хоче він кардинально схуднути, або скинути парочку кілограмів для підтримки гарної форми.

Скільки потрібно бігати, щоб схуднути

Наприклад, чоловік вирішив схуднути на кілька кілограм, які вважає в своєму тілі зайвими, але не знає, скільки, в загальному і цілому повинен затратити часу на біг й як довго триватиме процес схуднення.


Щоб вирішити це питання, є спеціальна таблиця, яка допомагає зорієнтуватися, скільки потрібно бігати в день, щоб схуднути:
• 1 кг ваги – 19 годин бігу;
• 5 кг – 93 години бігу;
• 10 кг – 180 годин;
• 20 кг – 350 годин;

Само собою, слід розподіляти ці навантаження рівномірно, щоб не сталася перенавантаження організму та виснаження. Фахівці не рекомендують бігати більше 3-ох годин на день, а новачкам радять і зовсім скористатися стандартними цифрами, починаючи з 40-хвилинної пробіжки, поступово, по мірі можливостей, збільшуючи час пробіжки до 1-1.5 години.

Так, наприклад, щоб розрахувати, скільки потрібно бігати в день, щоб схуднути на 5 кг, слід поділити на відповідну кількість годин на кількість тренувальних днів на тиждень. Потім, розділити отриману цифру на то кількість днів, протягом яких хочеться схуднути (наприклад, якщо мета схудне за місяць, то треба ділити на 30 днів). Аналогічним чином можна розрахувати, скільки потрібно бігати в день, щоб схуднути на 10 кг Зверніть увагу на спосіб схуднення за допомогою валика з рушники: відгуки.

Важливо пам’ятати, що кількість тренувальних годин за день не повинна перевищувати трьох годин. Тому, якщо за формулою виходить більшу кількість годин на день, то слід, або збільшити кількість занять в тиждень, або змінити свої терміни схуднення. Адже найголовніше – це регулярність занять.

І якщо доводити себе до знемоги вже в перші дні тренувань, прагнучи швидше скинути ненависні кілограми, то можна втратити всі сили і мотивацію, навіть при високої витривалості.


Не втрачати мотивації

У боротьбі із зайвими кілограмами важливо не втрачати мотивацію! Іноді трапляється так, що всі пробіжку йдуть за планом, регулярно, але потім настає необґрунтована лінь, тренування стають рідше, пропадає результат, а разом з ним і мотивація. Як зробити так, щоб мотивація не дала?

Щоб почати і закінчити курс схуднення за допомогою бігу, слід дотримуватися чіткого графіка, який з часом стане більше за звичкою, ніж графіком. Так само, можна завести блокнотик і відзначати свої успіхи: записувати, скільки км тривала пробіжка, скільки часу вона тривала, скільки пішло кілограм за тиждень,
можна відзначати навіть своє самопочуття. Ще важливо робити розвантажувальні дні для схуднення: відгуки, результати.

Важливо розуміти, що біг не тільки допоможе схуднути, але і в цілому приведе організм в тонус, омолодити його, зміцнить імунітет, допоможе впоратися з поганим настроєм і подарує заряд бадьорості, а результат, який стане видатним, буде викликати захоплення всіх проходять повз!

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (75 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *