Скандинавська ходьба з палицями: користь і шкода

Про користь і шкоду скандинавської ходьби

З кожним роком популярність скандинавської ходьби в нашій країні зростає. Про користь і середовищі скандинавської ходьби з палицями докладно пропонуємо поговорити в цьому матеріалі. Це зручний і легкий вид спорту, ходьба проста і емоційно близька до звичайних прогулянок пішки. Але, все таки, тут є свої особливості і при наявності протипоказань такий спорт може навіть принести шкоду здоров’ю.

Про користь для тіла

Є якийсь шкоди для суглобів від скандинавської ходьби з палицями розглянемо в заключній частині матеріалу, а увага поки приваблює користь. Тим більше, що вона величезна, якщо правильно підходити до процесу ходьби. Почнемо з того, що показники зростання відразу після пробудження і ввечері перед сном будуть різні. Все із-за того, що уві сні гравітація спрямована на горизонтальне тіло і тиск між хребців стає більше в результаті чого скелет витягується.

Про органи і м’язи нашого тіла можна сказати теж саме. Протягом дня, поки людина стоїть і сидить, ходить, хребет відчуває тиск всього тіла. Воно йде з маківки і носить на собі вагу всіх органів і систем організму людини. Здається, причому ж тут скандинавська ходьба з палицями? Вся справа в тому, що палиці знаходяться у зчепленні з долонькою і є під час такого руху продовження руки. Тобто, при русі частина тіла переноситься на додаткові опори і колінний суглоб кульшовий суглоб і навіть ступні розвантажуються.

Цікаво! Наприклад, біг або їзда на велосипеді створюють додатковий тиск на колінний суглоб, він повинен додатково працювати, що в перспективі викликає хвороби ніг.

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 

Але на відміну від бігу чи їзди на велосипеді скандинавська ходьба знімає навантаження з суглобів і при цьому задіє на 40% більше м’язів, ніж під час описаних фізичних активностях. Точно також перевага є і по кількості спалюваних калорій, яких більше в два з половиною рази.


Про користь для душі

Плюс до всього, ходити з палицями будинку не будеш, а значить, потрібно буде йти на пішохідну прогулянку. Тобто, ефект від такого заняття буде не тільки для тіла, а для душі загалом. Тому що, прогулянки на свіжому повітрі кожен день — це прекрасний антидепресант, це підкреслюють навіть професійні психологи.

Цікаво! Шанувальники скандинавської ходьби постійно діляться своїми враженнями. Лондонська прихильниця у своєму блозі написала, що цей вид спорту допоміг подолати апатію і зайву емоційність, в чому не допомогли антидепресанти, які вона приймала протягом двох років. Причому, психологічний ефект від ходьби був швидкий, вже через три тижні регулярних занять були помітні позитивні зрушення.

На відео можна побачити, яку користь або шкоду приносить скандинавська ходьба з палицями. Але багато в чому розібратися допомагають відгуки. Люди наголошують, що зміцнюється не тільки тіло, але відновлюється душевну рівновагу. У нашому повсякденному житті це, звичайно, вкрай важливо. Який вдома робити комплекс вправ на всі групи м’язів.

Особливі плюси скандинавської ходьби на які варто звернути окрему увагу:

1. Практикувати цей спорт можна незалежно від погоди, спеціального одягу або додаткових тренажерів. Тривалого навчання не потрібно, організм швидко адаптується до навантаження.
2. Почати займатися скандинавської ходьбою може кожна людина і тут не буде страху виглядати смішно, порівнювати себе з іншими в групі або зазнати невдачі. Тому що, ходити може кожен.
3. Треба ходити на свіжому повітрі, а навіть в місті від такої прогулянки організм отримає більше кисню, ніж якщо просто займатися в приміщенні.
4. Під час руху з палицями кров активно тече по всьому тілу, омиває органи і активує вироблення гормонів, що відповідають за гарний настрій і самопочуття.
5. В процесі скандинавської ходьби активно включають в роботу м’язи спини, ніг і рук. Завдяки цьому тіло швидко спалює вуглеводи і жири, підтягується фігура і стає більш розвиненою в цілому.
6. Прогулянки по парках і скверах покращують настрій і дозволяють знайти час, щоб не тільки займатися роботою фізичної, але і насолоджуватися природою. Від видів дерев і каменів, води заспокоюється психіка і на підсвідомому рівні розвивається гармонія, людина стає більш щасливим і спокійним, стійким до стресів.

Звідки з’явилася

Чому у цього виду спорту таке цікаве назву. Якщо заглибитися в історію, то вперше про скандинавської ходьбі заговорили фінські лижники. Вони змушені були влітку готуватися до зимових змагання і тренери помітили, що треновані з палицями влітку лижники виступають на зимових змаганнях краще, ніж їх конкуренти.


У підсумку секрет тренувань фінських спортсменів був розкритий і так стали практикуватися по всьому світу, щоб поліпшити показники. Потім звичайні люди стали ходити з палицями для зміцнення свого здоров’я. На відміну від інших спортивних дисциплін скандинавська ходьба хороша тим, що в ній задіюється до 90% всіх м’язів тіла. За годину тренування можна спалити майже в два рази більше калорій, ніж за годину бігу або класичної ходьби.

Важливі принципи скандинавської ходьби:
* Починати треба з розминки без палиць. Спочатку зробити декілька нахилів, присідати і приділити особливу увагу розтяжці.
* Поставу під час ходьби тримати, спина повинна бути прямою, а тіло трохи нахилене вперед. Ноги повинні бути м’якими в колінах, тобто, трохи зігнутими.
* Вдих під час руху робиться через ніс, а видихати повітря потрібно ротом.
* Намагатися робити кроки перекатом від п’яти на носок.
* Після закінчення тренування ще раз приділити увагу розтяжці, заспокоїти дихання.

Що стосується періодичності занять ходьбою з палицями, то тут все вирішується індивідуально. Треба брати до уваги загальну фізичну підготовку, стан здоров’я. Тим не повинен перевтомлювати, тільки так вийде добитися відмінних результатів.


В яких випадках лікарі радять особливу увагу звернути на скандинавську ходьбу:
* При сколіозі і остеохондрозі.
* Людям з надмірною вагою.
* При наявності такої хвороби як ВСД (вегето-судинна дистонія).
* Якщо є дихальні проблеми і хвороби легенів.
* Хвороба Паркінсона.
* Постійне безсоння.
* Регулярні запори.

Ще раз хочеться підкреслити той факт, що прогулянки пішки самі по собі є відмінними антидепресантами. Тому що вони стимулюють вироблення гормонів, що відповідають за гарний настрій і активну життєву позицію. Вже через кілька тижнів регулярних занять, судячи з відгуків, можна помітити позитивні зрушення саме в психічному настрій і стан.

Для зміцнення серця

Окремо у всіх медичних джерелах підкреслюється, що скандинавська ходьба допомагає боротися з хворобами серця. З допомогою серця артерії, як відомо, забезпечуються кров’ю, з нього надходить кисень і поживні речовини організму. Є різні причини, коли виникають проблеми із судинами, вони перестають бути еластичними, а значить, організм погано харчується кров’ю.

Протистояти втраті еластичності судин допоможе скандинавська ходьба і з цим згодні не тільки професійні тренери, а також лікарі. Під час прогулянок від години і більше споживання кисню організмом збільшується в рази. У підсумку система судин разом з серцем починає працювати інтенсивніше, тонус судин зростає. У результаті навіть ті судини, які з-за сидячого способу життя майже перестали виконувати свою функцію включаються в активну роботу всього організму.

Про користь для літніх людей

Скандинавська ходьба з палицями: користь і шкода для літніх. Тут треба говорити саме про користь, особливо, після 60 років (звичайно, за умови відсутності протипоказань). Це корисний вид спорту при загальній слабкості, при хворобі Паркінсона. Завдяки регулярним заняттям скандинавської ходьбою у літніх людей:
1. нормалізується обмін речовин.
2. рівень поганого холестерину знижується.
3. артеріальний тиск приходить в норму.
4. серце і головний мозок отримують краще постачання киснем.
5. тривалість життя навіть після інфаркту або інсульту збільшується.
6. болі в хребти знижуються.


В Європі такі піші прогулянки серед пенсіонерів вкрай популярні. Це не тільки спосіб вибратися на свіже повітря і зміцнити своє здоров’я, але також чудова можливість поспілкуватися з однодумцями. Деякі інструктори називаються скандинавську ходьбу з палицями «ходьбою для літніх».

Про можливу шкоду

Як правило, у списку протипоказань до багатьох видів спорту є вагітність, а також похилий вік. Але до скандинавської ходьби з палицями це не відноситься, більше того, у двох випадках такий спорт навіть рекомендований.

До явних протипоказань займатися скандинавської ходьбою відноситься:
* серцева недостатність.
* наявність навіть слабких кровотеч у період виношування дитини.
* присутність запалення в малому тазу.
* проблеми з суглобами.
* інфекційні хвороби.
* застуда, яка супроводжується підвищенням температури тіла.
* гіпертонія не є прямим протипоказанням, але перед початком тренувань потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем і підібрати гарну частоту і інтенсивність скандинавських прогулянок.

Конкретний шкоду скандинавська ходьба з палицями може принести лише в тому випадку, якщо займатися цим видом спорту, ігноруючи конкретні протипоказання. В інших випадках це корисне заняття, яке зміцнює тіло, сприяє оздоровленню, прогулянкам і просто піднімає настрій.

Відгук Марини, 52 роки:
«Ніколи не думала, що буду сама ходити з палицями, а не просто з подивом дивитися на таких людей. Мені порадив зайнятися скандинавської ходьбою лікар після того, як я перенесла травму коліна. Тут важливо купити хороші палиці і правильно освоїти техніку. Тепер ходжу ще з двома дамами з нашого двору і, чесно скажу, з кожним днем почуваю себе все краще».

Скандинавська ходьба з палицями: користь і шкода таких тренувань після докладного прочитання цього матеріалу зрозумілий. Якщо займатися правильно і звернути увагу на мінімальні протипоказання, то в підсумку вийде оздоровити організм, зміцнити тіло і просто поліпшити собі настрій.