Пальмова олія: що це таке і чим воно шкідливо

Що таке пальмова олія і чим воно шкідливо для організму

Харчове пальмова олія не є новинкою. Останні 2-3 тисячі років людство виділяло його з плодів олійної пальми, і додавало випічку, і інші продукти. Нове тут — використання олії в якості основного жиру в комбінованих молочних продуктах, дитячому харчуванні, і різних напівфабрикатах. У нашій країні останнім часом продукт став «героєм» безлічі публікацій негативного спрямування. Пальмова олія представляють у ЗМІ як головний фактор підвищення ризику ожиріння, діабету, серцево-судинних захворювань. І це досить далеко від істини. Давайте розберемо по поличках пальмова олія – що це таке і чим воно шкідливо для людини.

Пальмова олія та серцево-судинні захворювання

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 

Сучасна медицина грунтується на тому, що ризик серцево-судинних захворювань підвищується, коли людина вживає в їжу багато насичених жирів. Це підвищує рівень холестерину крові, «забруднює» судини бляшками, і перевантажує серце. Але не всі насичені жири — жахливі вороги людського організму. Найбільш небезпечні так звані трансжири або гідрогенізовані ліпіди. Вони виходять шляхом перетворення рідкого рослинної олії в тверду або напівтверду консистенцію. Це часто допомагає заощадити гроші, адже харчової промисловості потрібні дешеві тверді жири, щоб робити випічку, сирні десерти і пудинги, а також м’ясні напівфабрикати. Але це зовсім не допомагає нашим судинах залишатися здоровими.

Так само пропонуємо вам дізнатися, про користь і шкоду лляної олії.

Пальмова олія полутвердое за своєю природою. Його не треба гидрогенизировать. У цьому сенсі, воно краще, ніж маргарин і штучний кулінарний жир. Джерела з медицини стверджують, що масло пальми не може служити основною причиною виникнення серцево-судинних захворювань.

Але подивіться на список продуктів, які роблять на основі цього масла. Тут напівфабрикати, десерти, і готова випічка. Така їжа не корисна для серця, так як викликає у нас зайву вагу, не містить достатньої кількості антиоксидантів і вітамінів для відновлення тканин, і не живить нас нічим, крім вуглеводної та жирової енергії. У цьому сенсі, звичайно, пальмова олія шкідливо. Але якщо взяти його в чистому вигляді, або дозувати продукти, проблем можна уникнути.

Пальмова олія та дитяче харчування

У нашій країні продається цілий один бренд дитячого харчування без пальмової олії — Сімілак. Виробники пояснюють, що в складі інших видів харчування немає нічого поганого. Додається не саме масло, а пальмітинова кислота. Вона міститься в звичайному грудному молоці, і необхідна для здорового розвитку дитини.

Правда, знайти у відкритому доступі наукові дані про засвоюваності штучної пальмітинової кислоти нам не вдалося. Багато джерела згадують, що вона значно гірше перетравлюється, ніж натуральна пальмітинова кислота грудного молока. Тому пояснення виробників можна прийняти на віру, але наскільки дитяче харчування з цим компонентом ідентично грудного молока залишається відкритим питанням.

Пальмова олія і зайва вага

Історія почалася з роботи Д. Кесслера про причини ожиріння в США. Автор згадує, що якщо з’єднати насичений жир і простий білий цукор в одній булочці, або шоколадку, або в чому завгодно, вийде чи не ефект наркотиків. Мозок людини сприймає такі харчові поєднання «на ура», і викидає велику кількість дофаміну. Але гормон швидко витрачається, і слідом за ейфорією настає депресія. Іншу роботу доробляє наша здатність до навчання. Ми звикаємо до того, що піднесений настрій — це жирні та солодкі десерти, і їмо більше такої їжі. У підсумку — зайва вага, і нездорова залежність від їжі.

Винна в цьому саме пальмова олія? В оригінальній роботі йдеться про те, що найбільш небезпечні — гідрогенізовані жири, потім йдуть насичені і тверді. По суті, не має значення, їсте ви олія пальми або топлене масло вищої очистки. Якщо в їжі є порція цукру, вона може викликати залежність.

Логіка зрозуміла, але інші наукові джерела не містять ніякої інформації щодо того, що їжа з пальмовою олією викликає звикання. Так, вона може бути смачніше нашої домашньої їжі, і тому поглинається у великих кількостях. І саме це може служити причиною набору ваги, а не якийсь конкретний компонент. Принаймні, жодних доказів того, що пальмова олія засвоюється якось інакше, ніж інші жири, і негайно поповнює наші жирові депо, немає.

Пальмова олія та цукровий діабет

Причини цукрового діабету комплексні. Тут і генетичні порушення, і певний стиль харчування (багато солодкого, і простих вуглеводів, мало білка, нерегулярні прийоми їжі), і відсутність фізичного навантаження, що дозволяє балансувати рівень глюкози крові.

Прочитайте, як треба харчуватися при цукровому діабеті.

Може пальмова олія викликати діабет? Фізіологічно, не може. Продукт має відносно низьким глікемічним і інсуліновим індексом. Його добавка, швидше, зменшує вуглеводну навантаження на підшлункову залозу, ніж, збільшує. Тут знову працює «магія ЗМІ». Природно, якщо ми харчуємося одним печивом з цукром, ми підвищуємо вуглеводну навантаження. Але нам просто кажуть, що винен інший компонент, не цукор. І не той факт, що ми дорослі, але не можемо відмовитися від печива 5 разів на день. Саме по собі пальмова олія не може стати причиною діабету. А ось неправильний режим харчування і купа солодощів в раціоні — можуть.

Чи є користь у використанні пальмової олії

Більшість експертів сходяться на думці, що пальмова олія несе якусь користь, порівняно з тими ж кулінарними жирами, і маргаринами. Воно не проходить процес гидрогенизирования, і не може вважатися шкідливим саме по собі. Пальмітинова кислота використовується організмом для синтезу статевих гормонів, і помірні її кількості здатні регулювати багато метаболічні процеси. Якщо «вішати в грамах», нам можна з’їдати до 10% своєї добової жирової норми з пальмовою олією. Як підрахувати, скільки конкретно? Ваш вагу в кілограмах повинен прийматися за умовну одиницю в грамах жирів. Припустимо, ви важите 60 кг, значить в добу «покладається» мінімум 60 г жирів. І близько чайної ложки може «прийти» з пальмовою олією.

Складаючи раціон, ми повинні читати інформацію на етикетках. Швидше за все, це допоможе нам з’їдати не більше чайної ложки пальмової олії. Але, на жаль, багато продукти «оформлені» без загальної «розбивки» за типами жирів, оскільки наше законодавство не вимагає давати таку інформацію.

Наприклад, ми бачимо 5 г жирів на 100 г продукту і тільки пальмова олія в складі. Це означає, що всі 5 г — тільки воно і є. І ми можемо з’їсти тільки 100 г цього продукту. Якщо в складі є інші рослинні олії, задача приймає вигляд «вгадайте самі». Тому якщо ви ретельно стежите за відсотком насичених жирів, краще такі речі просто не купувати.

Загалом, пальмова олія не є якимось абсолютним злом, або таким же благом. Помірно вживаючи його, ми не отруївся, і не заболеем. Але от тільки проблема полягає в тому, що його складно помірно вживати. Почитайте інформацію на етикетках, майже у всіх комерційних продуктах воно є. А це означає, що раціон повинен на 80% складатися з простої їжі, яку треба готувати (крупи, м’ясо, овочі, фрукти), і лише на 20% – з «смакоти», вже готових до вживання.

Тепер ви знаєте, що таке пальмова олія і в чому полягає шкода і користь для нас від його вживання. Будьте уважні до свого здоров’я.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (71 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *