Кросівки для бігу – які краще вибрати взимку і влітку?

Які кросівки для бігу варто купити влітку і взимку?

Традиційним способом підтримувати функціональний стан організму, життєвий тонус і покращувати фізичну форму, є біг. Найдавніший винахід людини не втрачає своєї актуальності в наші дні. Кожен день на пробіжку виходять мільйони шанувальників у світі.

Популярність занять бігом пояснюється оздоровлюючим впливом, а також демократичністю і дешевизною. Щоб почати займатися, досить спортивного костюму та взуття. Які кросівки для бігу вибрати допоможе ця стаття.

Особливості бігових кросівок

Індивідуальні характеристики взуття для бігу пов’язані з її походженням. Попередники кросівок з’явилися в 18 столітті (легкі туфлі з парусини на гумовій підошві). В кінці дев’ятнадцятого століття американці придумали «кеди» — майже гумове взуття.

У 1920 році німці Руді і Аді Дасслери організували перше виробництво спортивних туфель для бігу. В якості матеріалу активно використовували відходи I-ї Світової війни: залишки автомобільних покришок і сукно військової форми.

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 

Звичайно, до цієї знаменної події проводилися змагання світового масштабу, але екіпірування для спортсменів виготовлялася на замовлення. За особистим ескізом і вручну.

Але головними деталями залишалися:

 • гумова підошва;
 • легкий черевик з тканини.

Саме вони формують вигляд сучасних кросівок.

Зовнішній вигляд і матеріали

Кросівки володіють основними складовими елементами взуття:

 • підошва;
 • носок (мис);
 • берця;
 • задник;
 • устілка (обов’язково — знімна).

Інші деталі вирішальної ролі не грають. Спеціалізована взуття для бігу має свої особливості.

 • Всі конструкційні особливості покликані служити головному якості — легкості! Кожен складовий елемент повинен бути максимально легким.
 • Друге найважливіше якість — міцність. При бігу навантаження на матеріали, з яких створена взуття виникає багато разів. Вимоги до міцності зростають у багато разів. У збалансованому поєднанні цих двох якостей полягає головна особливість бігових кросівок.


Якщо говорити про форму, то кросівок рідний брат класичного черевику з короткими гомілками (грубо кажучи — туфлі).

Складові елементи схожі, але дуже велика різниця в матеріалах для їх виробництва. Шкіру повністю замінюють тканини і полімери, підошва — гумова. Вона — продукт передових технологій від кращих світових виробників автомобільних покришок.

Кожен бренд прагне підкреслити індивідуальність, що позначається на різноманіття дизайнів і забарвлень. Але, в цілому, конструкція однакова.

Перерахуємо вимоги, яким повинні відповідати сучасні кросівки для бігу, що обумовлюють використання матеріалів для їх виробництва:

 • легкість (в ідеалі — 400 грамів і менше) і міцність (класика);
 • амортизація;
 • гнучкість, комфортність при використанні;
 • вентиляція (особливо важлива при тривалому бігу);
 • стійкість до стирання підошви (зазвичай заняття бігом припускають тривале використання спеціалізованої взуття).

Виробники постійно шукають поєднання стандартних матеріалів з новітніми технологіями, щоб випереджати конкурентів. Застосовуючи і фірмові секрети. Але виробнича база у всіх спільна — полімерні матеріали. Більшість тканин мають хімічне походження, присутність натуральних волокон скоріше — рідкість.

Самим головним визначальним чинником зовнішнього вигляду є мета заняття бігом:

 • оздоровчий біг для підтримки гарного фізичного стану;
 • тренувальний режим;
 • аматорські змагання;
 • рекламні акції;
 • професійні виступи.

При пробіжках «для себе» на перше місце виходять фактори комфорту і надійності (зношуваності) кросівок. Тут слід враховувати умови навколишнього середовища і основне покриття.

Чи Будете Ви бігати:


 • по асфальту;
 • на спеціальному тренажері;
 • у залі;
 • по гумовому покриттю треку стадіону;
 • лісовими стежками;
 • по снігу.

Якщо використання буде щоденним, то і вимоги повинні пред’являтися зовсім інші, ніж при поодиноких забігах або просто ефектних виходах (в основному для жінок).

Щоб біг був комфортним, кросівки повинні:

 • Зручно «сидіти» на стопі (ні в якому разі не тиснути! В ідеалі з невеликим зазором 2-3 мм).
 • Бути добре вентильованими (в даний час це забезпечує структура тканини берц (черевика) з численними перфораціями).
 • Забезпечувати хорошу амортизацію незалежно від покриття.

Зовнішній вигляд також має значення, але не вирішальне. Дуже важливо враховувати ширину колодки. У більшості фірм розміри колодки — різні. Наприклад, у Mizuno вона розширюється до носку, а у Asics-а завузька на всій довжині. Якщо не враховувати цей параметр, то прискориться знос взуття і виникнуть неприємні відчуття при її експлуатації.

Зазвичай, бігові кросівки завдяки еластичності складових матеріалів легко шнуруются і підігнати «черевик» по стопі не складно. При необхідності можна використовувати ортопедичну устілку. Але комфортність колодки — дуже важливий елемент для ефективних тренувань.

Важливо! Підбирайте кросівки з максимально підходящої колодкою. Інакше комфорту не буде!

Іншою немаловажною обставиною є навколишні умови бігу.

До них відносяться:

 • кліматичні умови;
 • основне бігове покриття.

Навіть за умови, що за вікном — мороз і сніг біг цілком комфортний в опалювальному спортивному комплексі (нині ФОКи присутні навіть у самих заштатних муніципальних утвореннях).

Там є всі умови:

 • сучасне покриття треків;
 • стабільна плюсова температура і вологість (калюж немає);
 • при необхідності — інструктори та тренери;
 • роздягальні та інша інфраструктура.

Але, як правило, все це коштує грошей. Багато воліють обходитися мінімальними витратами, використовуючи плюси свіжого повітря. Саме тут велике значення набуває правильно підібране взуття.

Підошва

При значимості усіх складових чільну позицію займає підошва. Цим словом позначається зовнішня частина ступні людини і ним же — базова основа для будь-якого взуття. Без неї жодна черевиків, кед або кросівок існувати не може.

В бігу її ключова роль стає набагато важливіше:

 • безпека (захист стопи від механічних ушкоджень і травм);
 • зменшення віддачі при поштовху для суглобів;
 • зчеплення з біговою поверхнею.

Оптимальне відповідність всіх перерахованих факторів забезпечує комфортний і результативний біг на будь-якому рівні (підтюпцем для підтримання тонусу організму, або змагання різного рангу).

Основним виробничим матеріалом є гума. В залежності від призначення кросівок використовуються жорсткі і пористі форми. Жорсткі забезпечують стійкість до стирання, пористі — легкість і амортизацію.

Крім того, виробники розробляють конструктивні особливості з порожнинами і жорсткими вставками (для різних покриттів і навколишніх умов бігу). Це обумовлює те, що три складові частини:

 • зовнішня (знаходиться в безпосередньому контакті з покриттям);
 • проміжна (в основному виконує функції амортизації);
 • внутрішня (є підставою для устілки).


Підошва спортивного взуття не має каблука, але у бігових кросівок її товщина в районі п’яти набагато більше ніж в шкарпетці. Ця різниця називається — дроп. Складає в середньому близько 10 мм. Може бути трохи більше або менше — залежно від моделі і бренду.

Однією з головних функцій є амортизація. І тут конструкції та технологія виготовлення є надбанням кожного серйозного виробника, секрети ретельно охороняються, а унікальність позиціонується як основна характеристика.

Ось декілька яскравих прикладів:


 • технологія «wave» (хвиля) провідної японської фірми Mizuno полягає в розташуванні всередині підошви жорстких пластин під певним кутом, покликаних розсіювати віддачу по всій поверхні;
 • гелієві вставки бренду Asics являють собою розташовані всередині основного матеріалу своєрідні порожнини або резервуари, заповнені желеподібний речовиною;
 • в основі технології Boost від Adidas знаходиться спеціальний матеріал — термопластичний поліуретан, схожий на застиглу піну (або на пінопласт).

Вибір залежить від особистого смаку, так як основна мета одна — знизити ударну навантаження на організм в цілому і рухливі з’єднання нижніх кінцівок. Щоб зрозуміти значимість захисту від її впливу, достатньо пробігти або пройти швидким кроком в звичайному взутті 500 метрів.

Кросівки для бігу взимку

Для заняття бігом підходять всі пори року. Але, вирушаючи на пробіжку в умовах підвищеної вологості або низьких температур, особливо взимку, слід подбати про безпеку тренування. Для цього необхідно правильно вибрати екіпіровку.

Ось основні напрямки для вибору:


 • Тканина.
  Найбільшу незручність доставляють дощ і сніжна каша. Бігати по калюжах, з мокрими ногами задоволення сумнівне, як і сама користь даного процесу. Цілком можна застудитися або надати в дискомфортній ситуації, яка негативно позначиться на бажання продовжувати тренування. На допомогу приходять сучасні технології. Мембрана — багатошарова тканина з мікроскопічними порами не пропускають вологу, але проникну для пари. Тобто, промокнути взуття не може ні зовні, ні зсередини.
 • Захист. Другою важливою складовою кросівок для зимового бігу (а також в умовах бездоріжжя) є — протектор. І тут повернення до витоків виробництва найбільш повне. Хитромудрі рифлені підошви для кращого зчеплення з найнесподіванішого поверхнею оснащуються автомобільною гумою (наприклад, Continental або Mishlen), забезпечуючи максимальну стійкість. Висота протектора до 0,7 див.
 • Безпека. У більшості моделей для зимового періоду тренувань, виробники враховують і раннє настання сутінків, тому кросівки забезпечуються світловідбиваючими елементами і навіть підсвічуванням.

Перебуваючи в спортивному магазині, необхідно приділяти цим аспектам велику увагу і краще поцікавитися у продавців-консультантів про наявність всіх складових.

До найбільш популярним «зимових» моделей відносяться:

 • Adidas Terrex-Boost.
 • Puma PWRWARM Night Cat.
 • Reebok All-terrain Extreme.
 • Asics Gel-Kayano.

Adidas Terrex Boost

Puma PWRWRM Night Cat

Reebok All terain Extreme

Asics Gel Kayano

Природно, модельний ряд набагато різноманітніше і підбирати взуття слід з особистих переваг і особливостей стопи.

Для бігу по асфальту

Багато шанувальників легкої атлетики та оздоровчих пробіжок змушені займатися улюбленим спортом в міських умовах влітку, де основною поверхнею для бігу є асфальт. Варто відзначити, що з усіх покриттів — це саме незручне, жорстке і травмоопасное.

Тим не менш, навіть на Олімпійських іграх спортсменам доводиться долати по ньому значні дистанції при марафоні і спортивній ходьбі.

Щоб зменшити негативні наслідки віддачі, уберегти ноги від пошкоджень, а також забезпечити високу результативність, виробники розробляють спеціальні моделі кросівок для бігу по асфальту.

Вони повинні мати:

 • хорошу амортизацію;
 • високу зносостійкість;
 • невелика вага.

Особливості кросівок для бігу по асфальту:


 • Мембранні матеріали теж не будуть зайвими для занять в будь-яких погодних умовах.
 • Протектор, на відміну від зимових варіантів, невисокий (0,1 см) або взагалі представлений улоговинками і неглибокими звивинами, без яскраво вираженого рифлення. Основне значення надається пом’якшення віддачі від недружнього покриття.
 • Кросівки для бігу по асфальту цілком підходять для будь-яких інших, менш агресивних покриттів (паркет, гумові доріжки тощо). Вага більшості зразків від 270 до 400 грамів (для масивних спортсменів).
 • Серед зразків спортивного взуття це найбільш представницька категорія, так як її воліють найбільша кількість користувачів з-за універсальності в застосуванні. У зв’язку з цим величезне число виробників змагаються у застосуванні різних технологій і особливостей дизайну.
 • При виборі переважне значення має вже не назву бренду, а характеристики і особисті уподобання покупця (і ціна). Хтось вибирає варіанти амортизації «хвиля» від Mizuno, комусь більше подобається м’якість гелевих Asics-ів, комусь строгість від Adidas. Як кажуть, справа смаку.
 • При грамотному підході треба перш за все враховувати наявність всіх перерахованих якостей. Тоді біг буде комфортним і тривалим, а негативні наслідки мінімальними.

Для прикладу кілька перевірених моделей, що пройшли суворі випробування на асфальтових реаліях мегаполісів:

 • New Balance Fresh Foam 1080.
 • Asics Gel-Nimbus 19.
 • Asics Gel-Kinsei 6 (підійдуть для бігунів вагою в 100 і більше кілограмів).

New Balance Fresh Foam 1080

Asics Gel Nimbus 19

Asics Gel Kinsei 6

Єдино, що може не дозволити придбати ці чудові кроси — це висока ціна.

Але є не менш зручні бюджетні варіанти:

 • Adidas CP-8815 або CP-8818.
 • Nike Pegasus 32.
 • Puma Ignite 3.

Adidas CP 8815

Nike Pegasus 32

Puma gnite 3

Моделей багато. Підібрати взуття можете самі.

Для бігу по пересіченій місцевості

В даний час велику популярність завойовує біг по бездоріжжю, в горах (так звані, трейлраннинг і скайраннінг).

Для нього потрібна особлива взуття, що володіє такими характеристиками, як:


 • геометрія протектора (щоб знизити забиваемость брудом);
 • торсіонна жорсткість (на скручування), що забезпечує фіксацію і підтримку стопи;
 • жорстка п’яткова частина для захисту ахіллового сухожилля;
 • захист передній частині стопи (мису).

Порівняно з кросівками для бігу по асфальту і снігу, висота протектора займає проміжне положення — до 0,3 див. Вагу в основному 350-400 грам.

З найбільш відомих марок добре зарекомендували себе моделі фірм:

 • Salomon (SpeedCross 3, PRO, S-Lab Sense) — фірма, що спеціалізується на спорядження для екстремальних видів спорту оснастила свою взуття самими різноманітними елементами для безпеки. Фірмовою фішкою є быстрозатягивающаяся шнурівка.
 • Asics Gel Sonoma — бюджетний варіант від відомого бренду з незмінною якістю і фірмової амортизацією.
 • Adidas Terrex Skychaser GTX — для тривалих забігів по гірській місцевості з різними перепадами висот. Забезпечують відмінний захист і стійкість стопи.
 • La Sportiva — європейський бренд, який спеціалізується на взуття для трэйлраннинга.

Salomon

Asics Ge Sanoma

Adidas Terrex Skychaser GTX

La Sportiva

Для виробництва використовуються передові технології, сучасні і міцні матеріали. Тому вартість цього виду спортивного взуття вища, ніж у аналогів для бігу в звичайних умовах від 8 до 10 тисяч (і вище).

Вага кросівок

В залежності від умов бігу вага може бути різним. Але в середньому від 250 до 400 грам кожен (залежить від розміру). Для масивних бігунів, кросівки трохи важче.

Чоловіки та жінки

У прекрасних дам стопи в основному набагато витонченішим, ніж у чоловіків, а вага менше.

Відповідно, головні відмінності жіночих кросівок:

 • вузькі колодки;
 • більш високий задник для безпеки ахіллового сухожилля;
 • м’яка амортизація.

І, звичайно, вишуканий дизайн з елементами декору і багатством забарвлень (зустрічається і у професійних, створених на замовлення моделях, але рідше).

Амортизація та вологи


Всі бігові кросівки оснащені амортизуючими механізмами і елементами. Вище наводилися розробки та матеріали, що застосовуються у провідних виробників. Кращий варіант кожен атлет вибирає особисто.

Крім моделей, спеціально створених для бігу в умовах підвищеної вологості, мембранні матеріали використовуються і для звичайних кросівок, призначених для оздоровчих пробіжок.

Це слід враховувати, якщо умови занять в основному сухі і теплі. Так як при всіх позитивних якостях вентиляція може бути недостатньою для комфортного бігу (особливо на довгі дистанції).

Біг для важкоатлетів

Не менш (а в певних обставинах і більше) корисний. Але при підборі кросівок людям з масою вище 90-95 кілограм треба проконсультуватися у фахівця.

У багатьох виробників передбачені варіанти взуття саме для масивних спортсменів або любителів. Як правило, такі кросівки більш міцні, важкі, з жорсткою амортизацією.

Крім того, треба враховувати такі процеси при бігу, як:

 • пронація (сплощення зводу стопи при зіткненні з поверхнею);
 • супінація (повернення в стан вигину при відштовхуванні).

У людей з великою вагою часто буває порушення пронації і їм необхідна особлива взуття. Проблему можна вирішити і використанням ортопедичних устілок.

Основні правила при виборі бігових кросівок

У підрозділах були розглянуті кілька типів взуття для бігу. При персональному виборі треба виходити з зазначених характеристик.

В якості резюме перерахуємо основні пункти, яких потрібно дотримуватися, щоб вибрати оптимальну модель:

 • Купуйте кросівки в спеціалізованих спортивних магазинах, де товар вказано призначення (біг, активний відпочинок, ігрові види спорту) і є можливість отримати консультацію.
 • Враховуйте умови в яких плануєте займатися (кросівки для трэйраннинга погано підійдуть для асфальту, а шосейні варіанти для бігу по бездоріжжю).
 • Майте на увазі свої фізіологічні особливості, розмір стопи, вік, стать і вага (взуття для бігу ні в якому разі не повинна тиснути!).
 • Характер використання (пробіжки для себе, спеціалізовані тренування, змагання).
 • Фінансові можливості (у багатьох дорогих моделей є більш дешеві аналоги, при чому в одного виробника. Різниця в ціні може залежати від колекції. При виборі спортивного екіпірування модність і зовнішній ефект далеко не найголовніші характеристики).

При дотриманні цього простого алгоритму ви неодмінно підберете собі зручне взуття за прийнятною ціною.

Огляд популярних брендів та вартість

Протягом всієї статті наводилися приклади добре зарекомендували себе зразків взуття для бігу в різних умовах, мають свої індивідуальні конструктивні особливості та технології в залежності від виробника.

Ось своєрідний хіт-парад (рейтинг) лідерів кросівок, які варто придбати:


 • Adidas
  — відомий концерн з Німеччини, який стояв біля витоків створення спортивної екіпіровки. Виробляє кросівки для бігу по будь-якому покриттю і різних умовах. Німецьке якість, якій довіряють мільйони спортсменів. Ціни демократичні, якщо покопатися в дисконтах. Для бігу по асфальту:
  • Adidas Supernova5 500 (дисконт від 3000);
 • Nike — заснована американським бігуном Ф. Найтом, компанія давно зарекомендувала себе одним з провідних виробників якісного взуття для бігу. Велику увагу приділяє створенню кросівок для щоденних оздоровчих пробіжок. Дорожче, ніж Adidas (мінімум – 3000 руб., якщо пощастить. На розпродажах — від 2 тисяч).
 • Reebok — бренд з англійським корінням, американським минулим і справжнім німецьким (у 2006 році увійшла до корпорації Adidas). З відкриттям російського представництва ціни стали прийнятні для всіх верств населення від 1500 рублів.
 • Asics — найбільший виробник спортивного екіпірування з Японії (5 місце на світовому ринку). Асикс відома впровадженням технології Gel для амортизації взуття для різних видів спорту. Якість продукції знаходиться на найвищому рівні, як, втім, і вартість продукції — від 8 до 11 тисяч рублів (можна знайти варіанти зі знижками або інтернет-замовлення). Дорого, але воно того варто.
 • Salomon — французька компанія, що прославилася гірськолижним обладнанням. Виробляє відмінні кросівки для бігу по горах і пересіченій місцевості з використанням гірськолижних технологій. Виключно, для забігів по горах і бездоріжжю. Від 2500 рублів.

Головне — моделі постійно оновлюються. Розмір кросівок перерахованих брендів підходить — купуйте на розпродажах у фірмових магазинах за найнижчою ціною!

Догляд за кросівками

Всі серйозні фірми відповідають за якість виробленого товару. Спортивне взуття не виняток і терміни експлуатації при використанні за призначенням досить тривалі. А при належному догляді набагато збільшуються.

Для цього треба:

 • дотримуватися рекомендацій, вказаних в інструкції або на етикетках (а також у вигляді значків на нашивці із зворотного боку мови) — там все зазначено;
 • періодично чистити або прати (в залежності від забруднення), але враховувати, що не всі моделі підходять для прання в машинці;
 • видаляти з протектора камені, металевий сміття, органічні частки;
 • стежити за зносом амортизуючих елементів і протектора.

Зазвичай при регулярному занятті бігом (близько 10-15 км в тиждень) змінювати кросівки доведеться не раніше, ніж через 2-3 роки.