Коли краще бігати: вранці або ввечері

Краще бігати вранці або ввечері?

Однозначної відповіді на питання про те, коли краще бігати: вранці або ввечері, не існує. Все тому, що в різний час доби біг буде надавати різну дію на організм. Але ця дія буде, звичайно, виключно позитивним.

Незалежно від загальної фізичної підготовки і віку людини, постійні бігові тренування корисні для здоров’я. Вони покращують обмін речовин, зміцнюють імунітет, допомагають худнути, відмінно позначаються на роботі серця. А ще ми підкажемо, як прибрати живіт і боки в домашніх умовах за короткий термін.

Про важливість часу і регулярності

Не існує ідеального часу, коли краще бігати вранці або ввечері для здоров’я. Тому що, в будь-який час доби і пору року біг буде благотворно позначається на організмі людини, на здоров’я і загальної фізичної формі.


На самому початку тренування навантаження не повинна бути великою, щоб організм поступово звикав до занять.
Оптимальна регулярність занять – три рази в тиждень. Починати необхідно з двадцяти хвилин, а потім час пробіжок, поступово можна збільшувати до півтора годин.

Ранок або вечір: найкращий час для пробіжок

Не важливо, в яку частину дня ви будете займатися бігом, але важливо робити це на піку активно. Фахівці та тренери радять вранці бігати з 6 до 7 ранку, а ввечері з 18.00 до 19.00 вечора.

Дослідження в області активності людського організму показують, що тренування в цей час будуть найбільш результативними і оптимальними.

Ранкові пробіжки

Отже, якщо ви пішли порад лікарів, коли краще бігати: вранці або ввечері, і вибрали ранок, то тут необхідний також правильний підхід. Починати пробіжку при початку робочого дня в 8-9 ранку можна сміливо где0то в 6 ранку. Для початку досить бігати 40 хвилин, перед заняттям, звичайно, нічого не можна їсти. Але, щоб запустити метаболізм, можна випити склянку свіжого віджатого соку.


Важливо! Перші дні буде складно вставати так рано, щоб змусити себе вийти на пробіжку. Але, коли організм звикне, то вже ніяких труднощів не буде виникати і людина буде сам прагнути встати раніше, щоб побігати вранці, зарядитися бадьорістю і енергією на цілий день. Загалом, найскладніше, як і в будь-яких заняттях спортом, це почати.

Як підвищити ефективність ранкової пробіжки:
• Краще всього до початку тренувань пройти повне обстеження організму, щоб виключити можливі протипоказання до бігу. До них відносяться проблеми з суглобами, хребтом, хвороби серця і судин, проблеми з очима;
• Коли уранці задзвонив будильник, не треба стрибати і відразу бігти. Слід відкрити очі, трохи полежати, вмитися, випити сік і протягом 10 хвилин зробити елементарну розминку, щоб розігріти суглоби і м’язи після сну;
• До того, як почати бігти, треба трохи пройтися швидким кроком. Це дозволить у майбутньому уникнути проблем з суглобами;
• Перші пробіжки можуть бути 10-15 хвилин. Кожне нове заняття час пробіжки можна збільшувати ще на п’ять хвилин;
• Важливо стежити за дихання під час бігу: вдих робиться через ніс, а видих робиться ротом. Буває, що дихання не вистачає, тоді потрібно зберігати ритм і відпочивати, але не зупинятися, а йти впевненим кроком;
• Завершуються тренування також ходьбою. Після бігу не можна різко зупинятися;

Вечірні пробіжки

Якщо ви вирішили, що для схуднення, коли краще бігати вранці або ввечері, підходить вечір, то тут також є свої правила проведення тренування. Вечір відмінно підходить для занять, тільки не ніч, а саме вечір. Біг перед самим сном може викликати безсоння, враховуйте це, плануючи час своїх тренувань.


Вечірній біг – відмінний спосіб зняти напругу після трудового дня, переключити свій мозок. Але важливо, щоб навантаження були помірними, інтенсивні навантаження найкраще залишати для ранку.

Як підвищити ефективність вечірньої пробіжки:
• Заняття слід проводити регулярно в один і той же час;
• Тривало збільшується поступово, але біг повинен бути спокійним, а не інтенсивним;
• Для ефективності тренувань протягом дня потрібно дотримання елементарних правил харчування. Не їсти жирну і копійчану їжу. Перед початком заняття можна випити склянку кефіру або з’їсти фрукт. Після тренування допускається легка вечеря, але лише через мінімум годину часу;
• Перед сном бігати не можна. Це може стати причиною безсоння або навіть депресії;


Знаючи всю цю інформацію, ви самі можете вибрати час, коли краще бігати: вранці або ввечері. Якщо стоїть мета не просто зміцнити здоров’я, а схуднути, то краще вибирати саме ранкові години. Тому що, інтенсивні навантаження тренери радять переносити саме на ранок. Ввечері біг повинен бути спокійним, заспокоювати нервову систему і перемикати з робочих питань не повільний, помірний лад.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (73 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *