Дієта при цукровому діабеті 2 типу: рекомендоване меню

Дієта при цукровому діабеті 2 типу: рекомендоване меню

Цукровий діабет – це ендокринне захворювання, виражене зниження чутливості тканин до дії інсуліну. Найчастіше діабет 2 типу розвивається, коли людина переступає сорокарічний рубіж при загальному ожирінні. Надмірна вага послаблює дію інсуліну, що призводить до підвищення рівня цукру крові. Відповідно, в першу чергу при діабеті потрібно правильно організувати харчування. При чому слід розуміти, що вибраної дієти доведеться дотримуватися постійно, тому слід замислитися про її розмаїтті.

При плануванні харчування для хворих на діабет 2 типу є кілька загальних правил:
1. Необхідно, щоб кількість калорій, отриманих з їжею, не перевищувало витрачених за день;
2. Важливо організувати 5-6 прийомів їжі протягом дня;
3. Прийоми їжі слід зробити регулярними, що припадають на одні і ті ж години;
4. Слід відмовитися від солодкого і легко засвоюються вуглеводів.

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 

Для того, щоб контролювати з’їдене, бажано вести щоденник харчування, записуючи кожен прийом їжі, при чому краще до їжі – це дисциплінує.

Безпосередньо ж при плануванні харчування можна скористатися трьома доступними способами:
1. Відстеження глікемічного індексу споживаних продуктів;
2. Підрахунок хлібних одиниць;
3. “Дієта 9” або “Стіл №9” за Певзнером.

Глікемічний індекс


Глікемічний індекс показує, наскільки швидко всмоктуються, перетравлюються і засвоюються конкретні продукти. Ця швидкість має безпосередній вплив на вміст цукру в крові. Чим вище глікемічний індекс, тим вище швидкість збільшення (та подальшого падіння рівня цукру в крові. В якості еталону для визначення швидкості використані властивості глюкози. Її глікемічний індекс прийнятий за 100.

Низьким рівнем глікемічного індексу вважаються значення нижче 40. Високим – вище 70. Таблиць з зазначенням глікемічного індексу продуктів в інтернеті багато, не будемо повторюватися. Вони можуть відрізнятися між собою, що пов’язано з застосуванням різних методик дослідження і різного ступеня готовності продуктів, однак ці відмінності в основному не істотні.

При плануванні раціону краще спиратися на рівень глікемічний навантаження. Він розраховується як кількість вуглеводів в порції, помножене на глікемічний індекс. Людям з надмірною масою тіла, хворим на цукровий діабет, рекомендується стежити, щоб сумарний рівень глікемічний навантаження в день не перевищував 80-100 одиниць.

Хлібні одиниці


Автори даної методики прийняли за одиницю білий хліб. Хлібна одиниця (ХЕ) показує, яку кількість продукту міститься скільки ж вуглеводів, скільки в установленому еталоні (12-15 грамів). Її прийом збільшує вміст цукру на 2,8 ммоль/л і вимагає для засвоєння 2 одиниці інсуліну.

У разі діагностованого діабету 2 типу розрахунок щоденного раціону ведеться з норми в 18-25 ХЕ. При цьому добре пам’ятати, що краще спланувати своє харчування так, щоб основна частина прийому вуглеводів припадала на першу половину дня. Також не рекомендується за один прийом їжі споживати більше 7-8 хлібних одиниць.

Правильно розрахований на основі хлібних одиниць раціон дозволяє компенсувати порушення вуглеводного обміну.

Стіл №9 по Певзнеру


Для нормалізації обміну речовин при цукровому діабеті застосовується “Дієта 9” або “Стіл №9”. Це дієта зі зниженою калорійністю за рахунок вуглеводів і жирів. Кількість білків при цьому залишається в нормі. Лікувальний стіл №9 також рекомендується тим, у кого тільки виявили підвищений вміст цукру в крові, з метою нормалізації метаболізму та запобігання захворювання на діабет.

Основні правила столу №9:
– обмеження жирних страв;
– виключення смаження з можливих способів приготування;
– обмеження вживання вуглеводів;
– додавання більшої кількості овочів для почуття насичення: зелені листові овочі, хрестоцвіті, коренеплоди. Виняток становлять картопля, морква, буряк;
– додавання продуктів, які містять ліпотропні речовини, які стимулюють роботу печінки (карнітин, холін, метіонін, інозит, лецитин, ліпоєва кислота, бетаїн): сир, соя, капуста, гриби, шпинат;
– помірне споживання води.

Припустимо включати в раціон:
– овочеві супи або супи на дуже легкій м’ясному або рибному бульйоні;
– страви з нежирних риби, м’яса, птиці (з м’яса необхідно зрізати жир, з птиці – знімати шкіру);
– овочі в будь-якому вигляді, крім смажених;
– каші і бобові (в помірній кількості);
– яйця (1-2 шт. на день, краще тільки білки);
знежирені молочні продукти і чорний хліб – якщо їх схвалить ваш лікуючий лікар.

Неприпустимо використовувати в раціоні:
– торти, цукерки, інші магазинні солодощі, мед, згущене молоко, морозиво;
– соління, пряні приправи, гострі соуси, гірчицю;
– консерви, копченості та напівфабрикати;
– алкогольні і газовані напої;
– солодкі фрукти і сухофрукти: виноград, банани, фініки, інжир, ізюм;
– випічку, макарони, картоплю.

Поділіть тарілку приблизно на чотири частини. Дві з них заповніть овочами. Одну – білками (сир, риба, птиця). І ще одну – вуглеводами (рис, хліб). Рівень цукру в крові при такому поєднанні залишиться стабільним. Такий поділ слід зробити звичкою і дотримуватися її постійно, щоб звести до мінімуму ризик можливих ускладнень.


У разі, якщо зайва вага відсутня, припустимо слідувати тільки правилом дробового харчування та обмеження споживання простих вуглеводів без зниження калорійності харчування.

Кілька загальних порад:
1. Якщо вам незвично є сирі овочі, спробуйте паштети або ікру з овочів, зелені коктейлі;
2. Замість покупних соків готуйте собі напої вдома. І пийте до їжі, а не після;
3. Використовуйте бурий рис;
4. Відмовтеся від читання, телевізора і розмов за їжею. Слідкуйте за порціями і відчуттям насичення.

Також корисно пам’ятати, що чутливість тканин до інсуліну зростає при фізичних вправах.

Інші наші статті про харчування при діабеті 2-го типу:
Меню для діабетика 2 типу: смачні і легкі рецепти
Дієта при цукровому діабеті: що можна їсти, а що не можна

Автор: Олена Демидова

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (72 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *