Дієта під час вагітності по триместрах

Якої дієти дотримуватися під час вагітності

Протягом всієї вагітності малюкові потрібен певний набір поживних елементів. Якщо він буде чогось недоотримувати, це негативно позначиться на гармонійному і правильному розвитку плода. Залежно від триместру дієта буде відрізнятися.

Дотримання правильного раціону харчування допоможе не тільки дитині, але і матері. Багато жінок в положенні починають їсти багато і безконтрольно з-за чого набирають багато зайвих кілограмів. На сайті http://clinicmos.ru/ можна знайти багато інформації про правильному перебігу вагітності, а також про те, як зачати дитину.

Важливо! Надбавка у вазі під час вагітності у кожної жінки індивідуальна. Потрібно вирахувати індекс маси тіла: все в кілограмах поділити на зріст у метрах у квадраті. Нормальним вважається показник у районі 19,8-25,9. Чим менше цей показник, тим більше жінка може дозволити собі додати при вагітності.


Перший триместр:
• В раціон кожного дня потрібно ввести нежирні сорти риби, морепродукти. Краще ці інгредієнти варити або готувати в духовці, не робити смаженими, дуже солоними або гострими.
• Морська капуста. Містить необхідний для дитини йод.
• Кавуни (тільки в сезон), мандарини і апельсини.
• Щоб не порушити водний баланс, потрібно їсти менше солі.
• Відмовитися від ненатуральних продуктів: сухарики, шоколадні батончики і т. п.

У 2 триместрі вагітності плід починає бути активним. Це означає, що до харчування потрібно починати ставитися ще більш серйозно. Зокрема, з’являється більше обмежень.

Що не можна в другий триместр:
• Будь-які види сирів;
• Субпродукти;
• Ковбаси і будь-ковбасні вироби;
• Вершки, сметана;
• Здобні продукти;
• Солодке.

Щоб не відчувати дискомфорт, потрібно їсти більше свіжих сезонних ягід і фруктів. Але, вже з обережністю варто ставитися до продуктів, які можуть викликати алергічні реакції.


Третій триместр характеризується активним розвитком опорно-рухового апарату дитини. До речі, щоб довгоочікуваний малюк з’явився, можна розглянути різні центри ЕКО в Москві. Харчуватися в третій триместр потрібно продуктами з високим вмістом кальцію. Насамперед, це сир і кефір, горішки і вівсянка.

Важливо! Щотижня рекомендується влаштовувати собі і дитині розвантажувальні дні (тільки з дозволу гінеколога). Можна їсти тільки один продукт, наприклад, яблука. Не можна допускати протягом дня почуття голоду.
Важливо! На третьому триместрі організм готується до пологів.

Так що, вживання солі потрібно скоротити ще більше, як і кількість випивається води. Якщо цього не зробити, з’являться набряки.

В самому кінці вагітності потрібно їсти більше овочевих блюд, відмовитися від м’яса, риби, морепродуктів і грибів. Розвантажувальні дні можна проводити кілька разів на тиждень, самим рекомендованим фруктом для таких днів вважається звичайне яблуко.


Обираючи певний вид дієти і форму харчування, жінка в положенні повинна повністю виключити самодіяльність. Всі свої плани ще до їх реалізації потрібно обов’язково обговорювати з лікарем. Адже раціональне харчування побудоване на загальних рекомендаціях, а кожна вагітність є індивідуальною.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (71 оцінок, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *