Чому вага стоїть на місці при схудненні, ГВ і після пологів?

Чому вага стоїть на місці: найбільш поширені причини

Будучи на шляху схуднення, вага може всіляким чином коливатися. Якщо з ситуацією, коли він різко падає або різко піднімається, все зрозуміло, то на питання, чому вага стоїть на місці, іноді складно відповісти. Очевидно, до цього призводить ефект плато, але що це і як з ним боротися?

Що таке плато при схудненні?

Плато – припинення зниження ваги і спалювання підшкірного жиру внаслідок різкого уповільнення обміну речовин. Плато провокує нестача поживних компонентів в їжі і надмірна фізична активність. Воно розпізнається по тривалій зупинці схуднення і може не припинятися тижнями.

Супроводжується додатковими ознаками:

 • Сильна фізична втома.
 • Емоційна слабкість.
 • Погіршення стану здоров’я.
 • Нервова збудливість.
 • Схильність до зривів харчової поведінки.
 • Апатія.

Наступ плато є нормальною фізіологічною реакцією організму на спосіб життя худне. Це захисний рефлекс, що дозволяє в умовах обмеженості живлення та підвищеної активності знайти баланс для підтримки роботи тіла.

Схуднути на 24 кг за місяць: думка лікарів-дієтологів

Популярна думка про те, що схуднути швидко і на багато неможливо - міцно засіло в головах сучасних людей. І хоча це твердження застаріло ще на початку 2000-х років, більшість досі вірить, що для схуднення не існує інших способів крім дієт і позамежних фізичних навантажень.

Але дослідження в області зниження ваги не стоять на місці. Одне з глобальних відкриттів останніх років - Eco Slim, дійсно творить справжні чудеса!

Редакція опитала 8 лікарів дієтологів з багаторічним досвідом і всі в один голос заявили, що вже давно рекомендують Eco Slim як безпечний засіб для самостійного зниження ваги.

Ємельяненко М.Ю. Дієтолог-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Вплив сучасної масової культури зобов'язує жінок добре виглядати. Лікарі, в свою чергу, підтверджують - повнота не є нормальним станом здорового організму. Худнути треба, і якщо немає до того особливих показань, ви цілком можете худнути самостійно, без участі дієтолога. Сучасні препарати для схуднення повністю безпечні для домашнього застосування, і при цьому мають високу ефективність.

Я рекомендую своїм клієнтам Еco Slim, він настільки прискорює процеси метаболізму, що пацієнти буквально худнуть на очах. Кілька років тому були закінчені клінічні випробування і остаточно підтверджено, що Eco Slim не має жодного побічного ефекту.

Осипова Е.М. Жіночий Лікар-дієтолог
(Досвід роботи: 11 років)

Найбільший ефект Eco Slim діє на жінок старше 30-32 років. Спорт і дієти в цьому віці вже не дають відчутного результату або цей результат не постійний.

Щоденний прийом Eco Slim активізує всі обмінні процеси організму і дозволяє жінкам худнути до 7-10 кг за тиждень.

Гавриленко О.А. Лікар-ендокринолог
(Досвід роботи: більше 30 років)

Те що Eco Slim дозволяє швидко худнути, на 7-10 кг в тиждень, уже давно доведений факт. Але зовсім недавно було зроблено ще одне відкриття. Виявилося, що цей засіб є відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту і чудово очищає організм від токсичних речовин, негативний вплив яких краде у нас молодість, красу і здоров'я. Це дуже актуальна проблема для жителів міст.

На питання "Чи реально схуднути на 20 кг за місяць, використовуючи Eco Slim?" всі лікарі відповіли однозначно: "ТАК, реально."

У практиці доктора Ємельяненко були випадки схуднення на 30 і більше кілограм за місяць!

Eco Slim - це найпотужніший жиросжигатель на сьогоднішній день.

Ефект: - 7-23 кг за 30 днів

Мінуси: немає

Спосіб застосування Eco Slim:
1 таблетку розвести в склянці чистої води. Приймати 3-4 рази на день за півгодини до їди.

На нашому сайті представлений справжній Eco Slim для схуднення і профілактики ожиріння у жінок. Цей продукт має всі необхідні сертифікати і перевірений на ефективність. За місяць використання можна схуднути на 7-23 кг.

Сподіваємося тепер Ви не будете жертвами стереотипів, а будете крокувати в ногу з часом і використовувати найсучасніші методи для схуднення.

 

 

Зіткнутися з плато при схудненні може будь-яка людина, який підходить до схудненню неправильно.

Щоб уникнути такої ситуації, а вона однозначно є шкідливою, може погіршити здоров’я і привести до серйозних захворювань, необхідно пам’ятати, що в організмі все працює в балансі. Рівновага важливо і під час коригування способу життя.

Енергетичний баланс нашого організму виглядає наступним чином:


 • Ми отримуємо енергію з їжею, потім витрачаємо в тій кількості, в якому отримали.
 • В процесі життя організм прагне до найсуворішому рівноваги, тобто на основі нашого харчування задає рівень активності та планує роботу всього тіла, покладаючись на стабільні надходження «палива».
 • Ведучи звичне життя, ми часто витрачаємо однакову кількість енергії протягом дня і заповнюємо її.
 • Чим стабільніші активність і харчування, тим менше організм потребує відкладення підшкірного жиру і тим менше тіло стає схильним до ожиріння.

Таким чином, можна уявити, якою колосальною стає перебудова тіла, коли ми вирішуємо позбавитися від зайвої ваги, причому найчастіше не шляхом стабілізації живлення і активності, а зовсім радикальними методу – жорсткими дієтами і неправильними тренуваннями, які і призводять до короткочасного результату та власне плато.

Чому вага стоїть на місці?

Вага перестає падати внаслідок адаптації до харчування і тренувань.

Щоб ви продовжували худнути, не допускайте таких помилок у харчуванні:


 • Критичне зменшення калорій, іншими словами, занадто сувора дієта.
  Їжі не вистачає на базові потреби тіла – забезпечення фізіологічних функцій, підтримання стабільної температури, енергії на дихання, відновлення. Словом, брак калорій настільки велика, що енергії не залишається на елементарне розщеплення жирів і позбавлення від зайвої ваги.
 • Нестача окремих нутрієнтів. Яскравий приклад – досить поширений відмова від жирів, які довгий час вважалися головними винуватцями набору зайвої ваги. Обмежуючи вживання жирів, ми порушуємо баланс нутрієнтів і провокуємо гормональні збої.
 • Захоплення моно-дієтами. Наприклад, «кефірної», «гречаної», «кавунової». Всі подібні експерименти закінчуються плато або харчовим зривом.
 • Недостатнє споживання води. Вода – учасник всіх процесів метаболізму, з її допомогою «горять» жирові клітини і ви стаєте легше. Недооцінювати цей факт – велика помилка. Потрібно пити багато чистої негазованої води – від 2 до 3 л на день залежно від вашої активності.
 • Вживання алкоголю призводить до порушення балансу в організмі, зневоднення, переїдання. Повна відмова від будь-яких напоїв, що містять алкоголь, позитивно позначиться на процесі схуднення.

Калькулятор ідеальної ваги

Вік
років

Підлога

Чоловік
Жінка

Зростання

Сантиметрів
Футів

Чому вага не йде при правильному харчуванні?

Якщо ви намагаєтеся правильно, але вага не йде, то причини наступні:

 • Вам тільки здається, що правильне харчування, насправді ви або недобираєте по калоріях, або маєте недолік з набору окремих компонентів БЖУ (білків, жирів або вуглеводів).
 • Ви використовуєте одноманітні тренування, до яких тіло звикло і вміло адаптувало енергетичні затрати.

Щоб зробити раціон дійсно правильним, необхідні глибокі знання. Навіть хороший фахівець не відразу зможе підібрати дієту, яка, по-перше, підійде на 100%, по-друге, буде ефективною в плані схуднення.

Єдиний вихід – це експериментальний шлях, що вимагає пильного спостереження і внесення постійних коригувань у вибрану стратегію харчування.

Важливо також розуміти, що правильне харчування – це різноманітний, збалансований раціон з набором нутрієнтів, відповідно вашої активності і тренувальних цілей.

Якщо ви недостатньо активні, то, яким би правильним не було ваше харчування, вам важко буде позбавлятися від зайвої ваги. Тому щоб худнути, ви повинні зберігати високу активність, спалювати споживані калорії з надлишком.

Для схуднення правильне харчування повинно мати відповідну калорійність, меншу за вашу активність. В іншому випадку вага не буде йти.

Чому вага не йде, а обсяги зменшуються?


Вирішивши схуднути, багато хто починає відстежувати результати, орієнтуючись виключно на показники стрілок ваг.

Але якщо ви вибрали правильний шлях позбавлення від зайвої ваги, заснований на раціональному харчуванні і фізичної активності, то вага не просто може не йти, ви навіть можете згодом додати.

Найголовніше, ви будете виглядати стрункіше, а ваші обсяги зменшаться.

Аналогічна ситуація відбувається з таких причин:

 • Ви не втрачаєте воду, як на звичайних дієтах.
 • У вас спалюються жирові відкладення, а не м’язова маса, яка на порядок важче першої.
 • У вас формується більш жіночний або чоловічий силует, який передбачає зменшення обсягів в певних місцях.
 • Організму потрібен час на перебудову, тому ви і не можете ставати легше.
 • Ви можете швидше худнути в ногах або в талії, що є особливістю організму.
 • При правильному схудненні та сама жирова прошарок, яка робила фігуру непропорційною, починає більш рівномірно розподілятися по тілу, тому вага не йде, але обсяги зменшуються.

Чому не знижується вага при заняттях спортом?


Потрібно розуміти, що спорт – це одночасно і інструмент для позбавлення від зайвої ваги, і єдиний можливий спосіб привести м’язи в тонус, зміцнити і наростити їх.

Хороший м’язовий корсет – це топка для спалювання ненависних жирових відкладень, які і є винуватцями непропорційною і непривабливою фігури.

Якщо ви хочете схуднути з допомогою спорту, то обов’язково повинні підібрати правильну дієту, адже для різних видів фітнесу необхідно своє харчування. Обов’язкова умова – це, звичайно ж, достатній кількості білкової їжі, вуглеводів і жирів.

Вага при заняттях спортом може не знижуватися і у випадку неправильно підібраних тренувань. Вони можуть бути як недостатньо інтенсивними для спалювання калорій, так і надмірними (що в підсумку призводить до настання виснаження). Важливо, щоб тренування були різноманітними, різної інтенсивності та тривалості.

Ефективна система занять спортом передбачає:

 • Силові тренування.
 • Кардіотренування (плавання, біг, їзда на велосипеді, швидка ходьба, танці).
 • Відпочинок.

Під силовими тренуваннями розуміється заняття на тренажерах з обтяженнями або робота з вільними вагами. Навантаження повинна бути достатньо сильною і недовгою (від 30 до 40 хвилин загального часу).

Важливо підбирати вага снарядів або рівень опору і відчувати напругу м’язів, але мати сили зробити максимальну кількість повторень.

Кардіотренування повинні доповнювати фітнес і проводитися у вільні дні від силових. Під ними слід розуміти низькоінтенсивне і тривалі заняття (в середньому 50-60 хвилин).

Чому після пологів вага стоїть на місці?

Під час вагітності та пологів в організмі жінки відбуваються гормональні виміру, повна перебудова систем. Набір зайвої ваги — це природна ситуація. Після народження дитини нашому тілу необхідно час на повне відновлення.

Але є причини, з яких вага не йде:


 • Гормональний дисбаланс.
 • Відсутність повноцінного сну.
 • Зниження фізичної активності.
 • Відсутність спілкування і нових вражень.
 • Неправильне харчування.

Зазвичай тіло жінки самостійно повертається в допологове стан, це норма.

Звичайно, не всі можуть похвалитися швидким і ефективним відновленням фігури. Це залежить від різних факторів, способу життя, стану здоров’я. В наших силах розумно прискорити процес і допомогти собі.

Для цього необхідно:

 • Бути активною фізично (елементарно робити зарядку).
 • Харчуватися різноманітно, часто, збалансовано.
 • Створювати умови для раціонального режиму роботи і відпочинку.
 • Бути позитивною.
 • Контролювати емоції, не піддаватися впливу стресів.

Чому на грудному вигодовуванні вага стоїть на місці?


Причини, чому вагу на ГВ (грудне вигодовування) варто, в деякому сенсі схожі на післяпологові. Вся справа в гормональному дисбалансі.

У кого-то він проявляється набором зайвої ваги, хтось, навпаки, швидко худне.

Щоб допомогти своєму організму прийти у форму, добре себе почувати, але в той же час повноцінно годувати дитину, необхідно раціонально і збалансовано харчуватися (добирати норму білка, складних вуглеводів, правильних жирів), досить спати і створювати навколо себе сприятливу обстановку.

Чому при голодуванні вага стоїть на місці?

Сильне зниження калорійності харчування, призводить до уповільнення метаболізму – обміну речовин. Грубо кажучи, нашому організму не вистачає енергії ні на свої базові потреби, такі як дихання і підтримка стабільної температури тіла, а вже тим більше на розщеплення жирів. Саме тому при голодуванні вага не знижується.

Недолік їжі призводить до порушення співвідношення білків, жирів, вуглеводів, нестачі незамінних речовин. Таким чином, голодуванням можна серйозно порушити роботу організму, загострити хронічні захворювання, що «заробити» нові хвороби.

Скільки триває ефект плато?

Питання плато індивідуальний. В середньому він триває від двох до трьох тижнів. Дуже важливо не панікувати, а постаратися визначити його причину. Недобір по калоріях, занадто старанні тренування, зневоднення, зловживання алкоголем – все це може привести ваше тіло в ступор.

Плато – своєрідний сигнал, який говорить про те, що вам потрібно зупинитися і переосмислити поточне положення справ, дати собі відпочити, розслабитися, не бути надмірно зосереджений на процесі схуднення, що психологічно важко.

Як подолати дієтичне плато:

 • По-перше, ні в якому разі не можна різко змінювати харчування, продовжувати урізати калорії.
 • По-друге, варто трохи збільшити калорійність раціону за рахунок білкової їжі.
 • По-третє, проведіть чит-міл – короткочасне відступ від дієти.
 • По-четверте, поміняйте тренування або займайтеся активніше.
 • По-п’яте, дайте організму розслаблення і заодно спробуйте інші допоміжні способи схуднення (сауна, масаж).
 • Як змусити організм худнути?


  Тільки з допомогою ПП (правильного харчування) і активністю. Ваше завдання не з’їсти менше, а краще і якісніше насититися.

  Як правило, будь-яка дієта, яка обіцяє швидку втрату ваги, але за короткий час, ґрунтується на радикальному зменшенні порцій їжі.

  Але для комфортного, здорового і довгострокового схуднення вам необхідно знову ж таки не є менше або зовсім відмовлятися від їжі, а грамотно живити своє тіло, насичуючи його якісною їжею.

  Щоб бенкетувати, потрібно дійсно хотіти їсти, зголодніти. Деякі умудрятися настільки засмічувати свій раціон комфортними та/або солодкими перекусами, що в їх голові вже не виникає бажання поїсти правильної їжі, насичує добре. Наприклад, м’ясо з гарніром.

  Щоб змусити організм худнути, необхідно забути про переїданні, а значить потрібно регулярно і добре їсти, не «нападати» на їжу. Насправді суспільство ще не придумало нічого геніальніша, ніж триразове харчування.

  Звичайно ж, провести цілий день на 3 прийоми не завжди правильно, тому допускаються перекуси, однак з повноцінним сніданком, обідом і вечерею переїдання виключається на 100%.

  Зміна програми тренувань


  Якщо ви вважаєте, що ви недостатньо стрункі – краще додати активності, ніж вносити якісь зміни в свій раціон.

  Як правило, до дієт на схуднення людей підштовхує незадоволеність фігурою, а вже потім якісь проблеми зі здоров’ям.

  Так от змінити своє тіло в бік стрункості можна як дієтою, так і збільшенням активності, проте в цій справі треба дуже майстерно дотримуватися баланс.

  Поєднуючи правильне харчування і спорт, ви зможете досягти найкращого результату, але важливо не перегнути палицю. Саме тому більш безпечним буде додати більше активності, ніж урізати калорійність. Міняйте програму тренувань – збільшенням параметрів навантаження.

  Будь-яка активність приносить результат. Необов’язково займатися спеціально аеробікою або відвідувати заняття з танців, щоб покращувати своє тіло. Досить робити зарядку та ходити пішки, щоб з кожним днем відчувати більше легкості в тілі.

  Зміна раціону харчування при низькокалорійному харчуванні

  Прагніть до здорового харчування, яке саме собою передбачає стрункість і скидання зайвих кілограмів.


  • Чим здоровіше харчування (натуральніше), тим краще самопочуття і краще фізична форма.
  • Міняйте раціон поступово і грамотно, пам’ятаючи, що всі продукти взаємозамінні.
  • Будь-який продукт можна замінити на більш здоровий і корисний. Дієта не повинна означати відмову від продуктів, які ви любите.
  • Жоден чоловік, який досяг успіху в якій-небудь системі живлення, не скаже вам, що він побудував її на обмеженнях.
  • Харчування повинно бути комфортним (можна використовувати дієти Дюкана Атака), тому ви повинні знати, який продукт ви хочете, який продукт хоче ваше тіло і який продукт вам дійсно необхідний для задоволення своїх абсолютних харчових потреб.
  • Саме просто порівняння – правильний вибір між солодощами.
  • Іноді нам здається, що ми повинні з’їсти якийсь тип солодощі, але на ділі це означає, що нам потрібен просто солодкий смак і, повірте, вам вистачить корисного фрукти (банани, яблука), щоб задовольнити дану потребу тіла.

  Дієта працює, якщо відсоток здорового харчування в раціоні переважає. Це означає, що вам вкрай необхідно довести кількість правильних продуктів в меню до позначки приблизно у 80%, а не відмовлятися від їжі або їсти тільки певні продукти.